Marcin Nowak 27.01.2013

Messi czterema golami odpowiada na hat-trick Ronaldo

Piłkarze Barcelony rozgromili na własnym boisku Osasunę 5:1 w spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Lionel MessiLionel MessiPAP/EPA/Jorge Zapata

Cztery gole w tym meczu strzelił Argentyńczyk Lionel Messi, który z dorobkiem 33 goli prowadzi w klasyfikacji strzelców.
Duży wpływ na przebieg spotkania miała sytuacja w 27. minucie, kiedy Alejandro Arribas zagrał w polu karnym ręką, za co został ukarany czerwoną kartką (po drugiej żółtej). Rzut karny pewnie wykorzystał Messi. Była to jego druga bramka w tym meczu, ponieważ Argentyńczyk otworzył wynik spotkania już w 11. minucie, kiedy wykorzystał doskonałe podanie Xaviego Hernandeza.
Do wyrównania ponad 10 minut później doprowadził efektownym strzałem zza pola karnego Raoul Cedric Loe. Przed przerwą bramkę dla gospodarzy zdobył jeszcze Pedro.
Po zmianie stron Messi w ciągu dwóch minut dołożył kolejne dwa trafienia, ustalając wynik spotkania. Tym samym Argentyńczyk ma już na koncie 33 gole w tym sezonie i 202 w barwach Barcelony w meczach ligowych. Został też pierwszym piłkarzem, który w 11 meczach z rzędu w hiszpańskiej ekstraklasie trafiał do siatki. 25-latek został również najmłodszym zawodnikiem, który przekroczył granicę 200 bramek w La Liga.
Barcelona utrzymała 15-punktową przewagę nad trzecim w tabeli Realem Madryt, który kilka godzin wcześniej pokonał na własnym boisku Getafe 4:0. Klasycznym hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk bramki zdobył w 62., 65. i 72. minucie.
Oba zespoły spotkają się w najbliższą środę w półfinale Pucharu Króla.
W niedzielny wieczór piłkarze Athletic Bilbao udanie zrewanżowali się Atletico Madryt za ubiegłoroczny finał Ligi Europejskiej, który przegrali w Bukareszcie 0:3.
Tym razem to zespół z Kraju Basków wbił rywalowi trzy gole, a do siatki trafiali Mikel San Jose (50), Markel Susaeta (77) i Oscar De Marcos (84). Goście wystąpili jednak bez swojego najlepszego strzelca Radamela Falcao, który jest kontuzjowany. Przez tą porażkę stołeczny zespół, który zajmuje drugie miejsce w tabeli, do prowadzącej Barcelony traci 11 punktów i ma tylko cztery oczka mniej od lokalnego rywala Realu.
Na czwarte miejsce awansowała Malaga, która pokonała na wyjeździe Real Mallorcę 3:2.