Martin Ruszkiewicz 04.02.2013

Sławomir Szmal doceniony w Europie

Interwencja bramkarza Vive Targów Kielce w meczu z Bjerringbro Silkeborg została wyróżniona przez Europejską Federację Piłki Ręcznej wśród najefektowniejszych obron fazy grupowej Ligi Mistrzów.
Sławomir SzmalSławomir Szmal Wikipedia/Steindy

EHF wyróżniła na swojej stronie internetowej interwencję reprezentanta Polski w ostatnim meczu przed przerwą zimową. Chodzi o sytuację z 14. minuty meczu, kiedy bramkarz obronił silny rzut Denisa Kirkegaarda przy stanie 6:2 dla Vive.

Wśród wyróżnionych interwencji znalazły się aż dwie bramkarza Metalurga Skopje Darko Stanica (obie z meczu z Vive Targami). Podwójne wyróżnienie otrzymali też Słoweniec Matevz Skok z Celje Pivovarna Lasko oraz Francuz Thierry Omeyer, broniący bramki niemieckiego THW Kiel.

To już kolejne wyróżnienie dla Sławomira Szmala. Do tej pory aż trzykrotnie jego nazwisko pojawiało się w zestawieniach "najlepszej siódemki kolejki". Przed przerwą zimową EHF wyróżniła także Michała Jureckiego (dwukrotnie), a także kontuzjowanych obecnie Chorwatów -prawoskrzydłowego Ivana Cupica i lewoskrzydłowego Manuela Strleka.

9 lutego Vive Targi Kielce zagrają pierwsze po przerwie zimowej spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. W ósmej kolejce zmierzą się w kieleckiej Hali Legionów z St. Petersburg HC. Tydzień później, również u siebie, zagrają z francuskim Chambery Savoie. Ostatni mecz fazy grupowej z udziałem Vive zaplanowano na 23 lutego w Słowenii, gdzie kieleccy szczypiorniści zmierzą się zespołem Gorenje Velenje.