Aneta Hołówek 09.02.2013

Ligue 1: Reims Krychowiaka wreszcie odbiło się od dna

Bordeaux z Ludovikiem Obraniakiem w składzie przegrało na wyjeździe z AC Ajaccio 0:1 i spadło na szóste miejsce. Natomiast Reims Grzegorza Krychowiaka pokonało AS Nancy 2:1 i opuściło strefę spadkową po meczu 24. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej.
Ligue 1: Reims Krychowiaka wreszcie odbiło się od dnaGlow Images/East News

O czwartej porażce w sezonie Girondins Bordeaux zadecydowała bramka Francuza senegalskiego pochodzenia Ricardo Faty w 31. minucie. W zespole gości cały mecz rozegrał reprezentant Polski Ludovic Obraniak. "Żyrondystów" wyprzedziło FC Lorient, które zremisowało na wyjeździe OGC Nice 1:1.
Z kolei Stade de Reims z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie odniosło pierwsze zwycięstwo od ponad czterech miesięcy, pokonujący na wyjeździe AS Nancy 2:1. W 29. minucie gola dla gospodarzy zdobył Sebastien Puygrenier. Jednak po przerwie goście w przeciągu dziesięciu minut strzelili dwie bramki za sprawą Floyda Ama Ayite'a (48) i Odaira Fortesa (58). Dzięki temu zwycięstwu Reims opuściło strefę spadkową i awansowało na 16. miejsce.
W piątek prowadzące w tabeli Paris Saint Germain wygrało na własnym boisku z Bastią 3:1. Jedną z bramek zdobył Zlatan Ibrahimovic. Szwed skutecznie wykorzystał rzut karny i z dorobkiem 21 goli prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.
W niedzielę wicelider Olympique Lyon podejmie Lille, a trzecie Olympique Marsylia zagra na wyjeździe z Evian Thonon Gaillard FC.