Marcin Nowak 05.03.2013

LM: Manchester United - Real Madryt. Ronaldo pogrążył dawny klub

Manchester United przegrał u siebie 1:2 (0:0) z Realem Madryt w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i to mistrz Hiszpanii awansował do kolejnej rundy.
Cristiano Ronaldo (C)Cristiano Ronaldo (C)PAP/EPA/KERIM OKTEN

Po remisie 1:1 na Santiago Bernabeu teoretycznie w korzystniejszej sytuacji byli wicemistrzowie Anglii. Już w pierwszej połowie mogli zdobyć gola, ale po strzale serbskiego obrońcy Nemanji Vidica piłka odbiła się od słupka.

"Czerwone Diabły" strącone z nieba do piekła
Angielski zespół objął prowadzenie w 48. minucie, gdy do własnej bramki trafił Sergio Ramos. Od tej pory zaczęły się jednak "nieszczęścia" ekipy z Old Trafford. Najpierw czerwoną kartkę za faul zobaczył Portugalczyk Nani, a między 66. i 69. minutą Real zdobył dwa gole.

Pierwszego, po pięknym strzale, wprowadzony chwilę wcześniej Chorwat Luka Modrić (piłka odbiła się jeszcze od słupka), a wynik ustalił z ostrego kąta Ronaldo, dla którego wtorkowy mecz był szczególny. Gwiazdor "Królewskich" występował w MU w latach 2003-2009.
To był także szczególny wieczór dla pomocnika Manchesteru United Ryana Giggsa. Walijczyk pojawił się we wtorek w tysięcznym oficjalnym meczu w karierze. 39-letni pomocnik znalazł się w wyjściowym składzie i rozegrał całe spotkanie.

Nieudany jubileusz legendarnego Walijczyka
To 932. występ doświadczonego gracza w koszulce zespołu z Manchesteru, w którym rozpoczynał karierę. Giggs jest także 64-krotnym reprezentantem Walii, a pozostałe cztery oficjalne mecze rozegrał w barwach ekipy Wielkiej Brytanii na igrzyskach olimpijskich 2012.
Rewanże 1/8 finału, podobnie jak pierwsze spotkania tej fazy, odbędą się łącznie w czterech terminach.
Najbliżej awansu do ćwierćfinału są Juventus i Bayern. W środę piłkarze z Turynu będą bronić u siebie trzybramkowej przewagi w meczu z Celtikiem Glasgow (3:0), a w przyszłym tygodniu monachijczycy - dwubramkowej w spotkaniu z Arsenalem (wygrali w Londynie 3:1).
12 marca trudne zadanie czeka Barcelonę, która będzie próbować odrobić straty z pierwszego spotkania z Milanem (przegrała na San Siro 0:2).
Finał zostanie rozegrany 25 maja w Londynie.

Manchester United - Real Madryt 1:2 (0:0).
Bramki: dla Manchesteru - Sergio Ramos (48-samob.) ; dla Realu - Luka Modrić (66), Cristiano Ronaldo (69).
Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja). (PAP)
Czerwona kartka: Nani (Manchester, 56).
Manchester United: David de Gea; Rafael (87-Antonio Valencia), Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Patrice Evra; Michael Carrick, Tom Cleverley (73-Wayne Rooney); Nani, Danny Welbeck (81-Ashley Young), Ryan Giggs, Robin van Persie.
Real Madryt: Diego Lopez; Alvaro Arbeloa (59-Luka Modrić), Raphael Varane, Sergio Ramos, Fabio Coentrao; Xabi Alonso, Sami Khedira; Angel Di Maria (45-Kaka), Mesut Oezil (71-Pepe), Cristiano Ronaldo; Gonzalo Higuain.