Martin Ruszkiewicz 10.03.2013

Primera Division: Ronaldo strzela, Real wygrywa

Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki, a Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 2:1 w niedzielnym meczu 27. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej.
Cristiano RonaldoCristiano RonaldoPAP/EPA/LAVANDEIRA JR.

W sobotę prowadząca w tabeli Barcelona wygrała z Deportivo La Coruna 2:0.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Real awansował na drugie miejsce w tabeli, ale wyprzedzić może go Atletico Madryt, które w niedzielny wieczór podejmuje Real Sociedad San Sebastian.

W niedzielnym spotkaniu "Królewscy" nieco rozczarowali w pierwszej połowie, bo to gospodarze mieli lepsze okazje na zdobycie bramki. Jednak po zmianie stron podopieczni Jose Mourinho prezentowali się już lepiej. W 61. minucie zamieszanie pod bramką gospodarzy wykorzystał Ronaldo.

Goście nie cieszyli się długo z prowadzenia. Dwie minuty później Iago Aspas pokonał Diego Lopeza, który dodatkowo został zmylony rykoszetem od jednego z obrońców Realu. Jednak w 71. minucie Ronaldo pewnie wykorzystał rzut karny, po tym jak faulowany był Kaka. Tym samym Portugalczyk zdobył w tym sezonie 26 goli w meczach ligowych.

W sobotę 40. bramkę w Primera Division zdobył Lionel Messi, a jego Barcelona pokonała ostatnie w tabeli Deportivo La Coruna 2:0. Argentyńczyk zdobył gola w 17. ligowym meczu z rzędu.

Tym samym poprawił osiągnięcie Teodora Peterka z sezonu 1937/38. Piłkarz Ruchu Chorzów trafił wtedy do siatki w 16 kolejnych spotkaniach, a jego licznik wskazał 22 gole. Argentyńczyk w rekordowych 17 zanotował 27 trafień. O wyczynie Polaka przypomniała w sobotę oficjalna strona internetowa Barcelony, a za nią światowe agencje, m.in. Reuters.

W tabeli Katalończycy mają 14 punktów przewagi nad Atletico Madryt i 13 nad Realem.