Marcin Nowak 13.03.2013

Puchar Polski: Ruch Chorzów w półfinale kosztem Zagłębia

Ruch Chorzów awansował do półfinału Pucharu Polski. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym "Niebiescy" pokonali na własnym boisku Zagłębie Lubin 1:0 (0:0).
Ruch Chorzów - Zagłębie LubinRuch Chorzów - Zagłębie Lubin PAP/Andrzej Grygiel
  • Łukasz Janoszka, piłkarz Ruchu Chorzów po meczu z Zagłębiem Lubin (IAR)
  • Michał Gliwa, bramkarz Zagłębia Lubin po meczu z Ruchem Chorzów (IAR)

Gra w pierwszej połowie nie mogła rozgrzać nieco zziębniętych kibiców. Widzowie robili co mogli nie żałując gardeł, ale okazji do oklasków czy okrzyków radości nie było. Więcej powodów do wzrostu ciśnienia mieli sympatycy gości, bowiem dwukrotnie lubinianie byli blisko zdobycia gola.
Najpierw "oko w oko" z bramkarzem Ruchu znalazł się Szymon Pawłowski, zbyt długo zwlekał jednak z oddaniem strzału. W efekcie stracił piłkę, a w dodatku nabawił się kontuzji i musiał opuścić boisko. Chwilę później po strzale głową Costy Nhamoinesu interweniował Michal Peskovic przy "pomocy" słupka.
Na drugą połowę piłkarze obu zespołów najwyraźniej wyszli z przekonaniem, że czas na gole. Gra była szybsza, od razu też ciekawiej zrobiło się pod obiema bramkami.
W 57. składną akcję gospodarzy zakończył precyzyjnych uderzeniem Łukasz Janoszka. I mecz - z oczywistych względów - nabrał jeszcze większych rumieńców. Groźniejsze były akcje "Niebieskich". Dwukrotnie po mocnych strzałach Marka Zieńczuka z trudem odbijał piłkę lubiński bramkarz, raz po dobitce Macieja Jankowskiego gości uratował słupek.
Więcej goli nie padło i chorzowianie mogli cieszyć się z awansu do półfinału.