Marcin Nowak 13.03.2013

LM: Arsenal nieomal dokonał cudu

Bayern Monachium przegrał z Arsenalem Londyn 0:2 (0:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, ale mimo to awansował do kolejnej fazy zmagań.
Bayern Monachium - Arsenal LondynBayern Monachium - Arsenal LondynPAP/EPA/MARC MUELLER

W Monachium gospodarze ulegli 0:2 Arsenalowi, w którym wyróżnił się m.in. Łukasz Fabiański. Bawarczykom wystarczyła jednak zaliczka z pierwszego spotkania (3:1).
- Wiemy, że mamy niewielkie szanse, ale czasami niemożliwe staje się możliwe. Musimy spróbować tego dokonać - mówił przed meczem w Monachium trener Arsenalu Arsene Wenger.
Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania osłabione. Zwłaszcza Bayern, który stracił kilka ważnych ogniw drużyny. Z powodu kontuzji nie wystąpił będący ostatnio w świetnej dyspozycji Franck Ribery, a kartki wyeliminowały Jerome'a Boatenga i Bastiana Schweinsteigera.
W Arsenalu nie mogli zagrać kontuzjowani Jack Wilshere, Lucas Podolski i Bacary Sagna. Ponadto w meczowej osiemnastce nie znalazło się tym razem miejsce dla podstawowego bramkarza "Kanionierów" Wojciecha Szczęsnego.

Fabiański świetnie zaprezentował się w Monachium
Udanie zastąpił go między słupkami zajął wracający po kontuzji Łukasz Fabiański. Polski bramkarz zagrał w spotkaniu o stawkę po raz pierwszy od 18 lutego 2012 roku (mecz z Sunderlandem w Pucharze Anglii), a w Lidze Mistrzów po raz pierwszy od grudnia 2011.
W czasie całego środowego spotkania Fabiański grał bardzo pewnie. Nie zdołali go pokonać m.in. Toni Kroos, dwukrotnie Thomas Mueller oraz Arjen Robben. Ten ostatni w 68. minucie był już sam przed Polakiem, ale golkiper gości obronił jego strzał.
Bardziej skuteczny okazał się Arsenal, który już w trzeciej minucie objął prowadzenie po podaniu Theo Walcotta i strzale z bliska Oliviera Giroud. Później przewaga należała do Bawarczyków, ale to rywale podwyższyli na 2:0. W 85. minucie obrońca Laurent Koscielny popisał się precyzyjnym strzałem głową i Arsenal stanął przed szansą sprawienia sporej sensacji. Ostatecznie jednak Bayern nie pozwolił londyńczykom na zdobycie kolejnej bramki i wywalczył awans.

Bayern zawiódł po raz pierwszy
Drużyna z Monachium po raz pierwszy w obecnym sezonie nie zdobyła gola, licząc wszystkie rozgrywki. Przy okazji doznała pierwszej tegorocznej porażki.

Wcześniej awans do ćwierćfinałów LM wywalczyły: Borussia Dortmund, Real Madryt, Juventus Turyn, Paris St. Germain, Barcelona i Galatasaray Stambuł.
Losowanie ćwierćfinałów odbędzie się w piątek w Nyonie. Finał zostanie rozegrany 25 maja w Londynie

Bayern Monachium - Arsenal Londyn 0:2 (0:1)