Marcin Nowak 13.03.2013

LM: Malaga odrobiła straty i zagra w ćwierćfinale

Malaga CF wygrała 2:0 (1:0) z FC Porto w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowała do kolejnego etapu rywalizacji.
Radość piłkarzy Malagi CFRadość piłkarzy Malagi CFPAP/EPA/Jorge Zapata

Malaga odrobiła straty z meczu w Porto (0:1) i pokonała u siebie portugalski zespół 2:0. Gole zdobyli Isco (tuż przed przerwą) i w 77. minucie doświadczony Paragwajczyk Roque Santa Cruz, który wszedł na boisko chwilę wcześniej.

Goście od 49. minuty mieli utrudnione zadanie - czerwoną kartkę zobaczył wówczas Belg Steven Defour.
Wcześniej awans do ćwierćfinałów LM wywalczyły: Borussia Dortmund, Real Madryt, Juventus Turyn, Paris St. Germain, Barcelona i Galatasaray Stambuł.
Losowanie ćwierćfinałów odbędzie się w piątek w Nyonie. Finał zostanie rozegrany 25 maja w Londynie
Malaga CF - FC Porto 2:0 (1:0)