Marcin Nowak 18.04.2013

Giro del Trentino: Polak awansował na 10. pozycję w wyścigu

Włoch Ivan Santaromita z grupy BMC wygrał 3. etap wyścigu kolarskiego Giro del Trentino z Pergine Valsugana do Condino o długości 176,1 km.
Giro del Trentino: Polak awansował na 10. pozycję w wyściguPAP/EPA/NICOLAS BOUVY
  • Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Polsat Polkowice o postawie Przemysława Niemca w Giro del Trentino (IAR)

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Francuz Maxime Bouet (AG2R).
Santaromita najszybciej finiszował z trójki kolarzy, którzy uciekli z peletonu. Włoch wyprzedził rodaków Paolo Tiralongo (Astana) i Michele Scarponiego (Lampre).
Bouet, choć był 29. ze stratą 1.23, to zdołał utrzymać pozycję lidera. Drugi jest Białorusin Konstantin Siwcow (Sky) - strata 3.19, a na trzecie miejsce awansował Brytyjczyk Bradley Wiggins (Sky), który ma czas po trzech etapach gorszy o 3.48.
Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) uplasował się na 27. pozycji, także ze stratą 1.23 do triumfatora. Polak awansował na dziesiątą pozycję w klasyfikacji generalnej i traci obecnie do lidera Boueta 4.52.
Z zawodników ekipy CCC Polsat Polkowice najlepiej wypadł Włoch Davide Rebellin sklasyfikowany na 15. pozycji z taką samą stratą jak Niemiec. Rebellin jest po trzech etapach 16. ze stratą 5.54.
W piątek zostanie rozegrany ostatni, czwarty etap o długości 166,8 km z Arco do Sefa di Ala.