Marcin Nowak 24.04.2013

Rajd Kataru: drugie miejsca Polaków na 2. etapie

Motocyklista Jakub Przygoński, jadący quadem Rafał Sonik oraz Martin Kaczmarski w rywalizacji kierowców samochodów zajęli drugie miejsca na drugim etapie rozgrywanego w Katarze Sealine Cross Country Rally.
Rafał SonikRafał Sonik materiały prasowe

Na środowym, liczącym 413 kilometrów odcinku specjalnym Przygoński przegrał o 1.39 z Chilijczykiem Francisco Lopezem. W klasyfikacji generalnej Polak traci 6 sekund do Hiszpana Marca Comy. Trzeci jest Paulo Goncalves, zaledwie sekundę za Przygońskim.
Na drugich pozycjach uplasowali się też inni Polacy - jadący na quadzie Sonik (utrzymał pozycję lidera) oraz w rywalizacji kierowców samochodów Kaczmarski (pilot Bartłomiej Boba). Krzysztof Hołowczyc dojechał do mety jako szósty, ale w klasyfikacji generalnej jest drugi. Za nim sklasyfikowany jest Kaczmarski. Prowadzi Francuz Jean-Louis Schlesser. Polacy mają stratę do niego odpowiednio 35.34 i 1:09.02.
Zawody w Katarze są drugą rundą mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych.