Martin Ruszkiewicz 29.04.2013

Ligue 1: PSG zainkasowało trzy punkty, ale straciło Beckhama

Lider Ligue 1 Paris Saint Germain kończył mecz 34. kolejki w dziewiątkę, ale pokonał na wyjeździe Evian Thonon Gaillard 1:0 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.
David Beckham otrzymuje czerwoną kartkę w meczu Evian TG - Paris Saint GermainDavid Beckham otrzymuje czerwoną kartkę w meczu Evian TG - Paris Saint GermainPAP/EPA/EDDY LEMAISTRE

Jedną z czerwonych kartek otrzymał David Beckham. Angielski pomocnik, który na murawie pojawił się dopiero po przerwie, został usunięty z boiska w doliczonym czasie gry. Sędzia ukarał go w ten sposób za faul na Youssefie Adnane. W 80. minucie murawę musiał opuścić inny zawodnik paryskiej ekipy Marco Verratti (za dwie żółte kartki).

Jedyną bramkę strzelił w 50. minucie Javier Pastore.

PSG ma już dziewięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Olympique Marsylia. Do końca rozgrywek zostały cztery kolejki, co oznacza, że piłkarze trenera Carlo Ancelottiego już za tydzień mogą zapewnić sobie mistrzostwo kraju. Jeśli pokonają na własnym stadionie Valenciennes, a drużyna z Marsylii przegra z Bastią, paryżanie pierwszy raz od 1994 roku będą cieszyć się z tytułu.