Martin Ruszkiewicz 15.05.2013

Obraniak i jego Bordeaux w finale Pucharu Francji

Piłkarze Girondins Bordeaux, w składzie z Ludovikiem Obraniakiem, awansowali do finału Pucharu Francji. W przełożonym z 7 maja półfinale pokonali na wyjeździe Troyes 2:1.
Ludovic ObraniakLudovic ObraniakWikipedia/Roger Goraczniak

Mecz Troyes - Bordeaux miał odbyć się przed tygodniem, ale odwołano go z powodu ryzyka wystąpienia powodzi.

Goście rozpoczęli od straty bramki. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Jean-Christophe Bahebeck. "Żyrondyści" zdołali jednak odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie. Bramkarza rywali pokonał w 41. minucie Malijczyk Cheick Diabate.

Decydujący gol padł kilkanaście minut po przerwie, a do własnej siatki trafił obrońca gości Jeremie Brechet.

Obraniak grał od pierwszej do ostatniej minuty.

W finale Bordeaux zmierzy się z drużyną Evian Thonon Gaillard, która do tej fazy rozgrywek zakwalifikowała się po raz pierwszy w historii. W półfinale pokonała Lorient 4:0, a wcześniej wyeliminowała po rzutach karnych triumfatora Ligue 1 - Paris St Germain.

Finał Pucharu Francji odbędzie się 31 maja na Stade de France.

Wynik półfinału piłkarskiego Pucharu Francji:

Troyes - Bordeaux 1:2

Bramki: Jean-Christophe Bahebeck 7 - Cheick Diabate 41, Jeremie Brechet 63-samob.