Marcin Nowak 19.05.2013

Ligue 1: gol Krychowiaka, ostatni mecz Beckhama

Grzegorz Krychowiak zdobył dla Reims bramkę w 37. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Francji. Polak wykorzystał w 33. minucie rzut karny, zdobywając czwartego gola w sezonie.
David BeckhamDavid Beckham PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Jego drużyna pokonała Lorient 1:0.
Dzięki trzem punktom wywalczonym w sobotę, zespół z Reims zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie. Przed ostatnią kolejką ma 42 punkty i o pięć wyprzedza pierwszą drużynę ze strefy spadkowej - Troyes. Krychowiak grał od pierwszej do ostatniej minuty.
Z kolei Bordeaux, w składzie z Ludovikiem Obraniakiem, uległo Troyes 0:1. Zawodnik, który zrezygnował z gry w reprezentacji Polski, również rozegrał cały mecz.
"Żyrondyści" od 64. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Juliena Fauberta. Zajmują dziewiąte miejsce w tabeli i nie walczą już ani o utrzymanie, ani o prawo gry w europejskich pucharach.
Drużyna Paris St Germain, która już wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo kraju, pokonała Brest 3:1, a dwie bramki zdobył Zlatan Ibrahimovic. Szwed pewnie zmierza po koronę króla strzelców Ligue 1 - ma 29 trafień, a drugi w klasyfikacji Pierre-Emerick Aubameyang z St Etienne o 10 mniej.
Jak podały francuskie media, był to ostatni mecz Davida Beckhama w karierze. Anglik miał zrezygnować z udziału w wyjazdowym meczu PSG przeciwko Lorient w ostatniej kolejce.
115-krotny reprezentant kraju, którego w sobotę mianowano kapitanem stołecznej drużyny, zapowiedział, że po sezonie przestanie zawodowo uprawiać futbol. Gdy spiker wyczytywał jego nazwisko, kibice skandowali "Merci, David".
Beckham opuścił boisko w 82. minucie ze łzami w oczach i przy ogromnym aplauzie publiczności. Zmiana trwała kilka minut, bo piłkarza żegnali wszyscy koledzy z drużyny i niektórzy rywale, ale sędzia nie miał zamiaru karać go żółtą kartką.
Z powodu intensywnych opadów deszczu w Nicei na niedzielę przełożono mecz gospodarzy z Olympique Lyon. Zespoły te wciąż walczą o trzecie miejsce, dające awans do eliminacji Ligi Mistrzów. Nice ma 60 punktów, a Lyon o trzy więcej.