Aneta Hołówek 19.05.2013

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok: Korona gromiąc "Jagę" złożyła ofiarę w postaci Korzyma

Korona Kielce rozgromiła 5:0 Jagiellonię Białystok w meczu 27. kolejki pikarskiej T-Mobile Ekstraklasy. W spotkaniu bardzo poważnej kontuzji doznał Maciej Korzym.
W wyskoku do piłki Tomasz Kowalski (L) z Jagiellonii Białystok i Maciej Korzym (P) z miejscowej Korony w meczu T-Mobile Ekstraklasy, rozegranym w KielcachW wyskoku do piłki Tomasz Kowalski (L) z Jagiellonii Białystok i Maciej Korzym (P) z miejscowej Korony w meczu T-Mobile Ekstraklasy, rozegranym w KielcachPAP/Michał Walczak
  • Tomasz Lisowski - obrońca Korony - nie cieszył się z wysokiego zwycięstwa (IAR)
  • Rafał Grzyb - pomocnik Jagiellonii - jak wszyscy podopieczni trenera Tomasza Hajty schodził z boiska ze spuszczoną głową, mimo to spróbował spojrzeć w przyszłość. (IAR)

Upragniony komplet punktów zdobyli piłkarze Korony, w sposób przekonujący. Jednocześnie niestety, stracili najlepszego napastnika - Macieja Korzyma, który karetką został odwieziony do szpitala.
Już pierwsza akcja na bramkę Jagiellonii przyniosła gospodarzom prowadzenie. Z 25 metrów ostro strzelił Paweł Golański i piłka wpadła w górny róg bramki. Okazję do podwyższenia rezultatu miał ponownie ten piłkarz, który z wolnego kopnął piłkę w spojenie słupka i poprzeczki bramki białostoczan.
W 31. min podczas szybkiego ataku Korony, bramkarz gości Jakub Słowik rozmyślnie sfaulował Macieja Korzyma. Kielczanin został zniesiony na noszach z boiska. Sędzia pokazał bramkarzowi Jagiellonii czerwoną kartkę i podyktował karnego. Do bramki wszedł Łukasz Skowron za pomocnika Tomasza Kowalskiego. Goście grali do końca w osłabieniu. Karnego wykorzystał Paweł Golański.
Rezultat w pierwszej połowie podwyższył Artur Lenartowski, wykorzystując błędy obrońców gości.
Piłkarze Jagiellonii starali się zmienić niekorzystny wynik. W pierwszej połowie dwukrotnie stworzyli groźne sytuacje pod bramką Korony. Po piekielnie mocnym strzale Tomasza Kupisza piłka trafiła w poprzeczkę i pozostała na boisku. Bramkarz kielczan Zbigniew Małkowski w bardzo ostrym słońcu nie widział lecącej piłki. W drugim przypadku piłkarze drużyny gości stojący tuż przed bramką rywali, nie dostrzegli w słońcu dośrodkowania partnera.
Po przerwie gospodarze grali spokojnie, kombinacyjnie, i co najistotniejsze celnie strzelali. Najpierw Michał Janota, a kilka minut później Pavol Stano podwyższyli wynik. Trener Korony Leszek Ojrzyński znalazł się w komfortowej sytuacji i do gry skierował młodych zawodników.
Goście sporadycznie zapuszczali się pod bramkę przeciwnika, nie mieli jednak pomysłu na zdobycie bramki.
W 70. min kibice owacyjnie powitali Korzyma, gdy z obandażowaną nogą, po badaniach w szpitalu, powrócił na ławkę rezerwowych.

Powiedzieli po meczu:
Tomasz Hajto (trener Jagiellonii)
: "Fatalnie się nam ułożył mecz - szybko stracona bramka, później druga, gra w osłabieniu kadrowym. Nie jest wesoło, mimo gry bez jednego piłkarza doznaliśmy zbyt wysokiej porażki. Kupisz mógł coś zmienić, ale nie wykorzystał sytuacji do zdobycia bramki. Będzie o czym rozmawiać, poniewaź za dużo popełnialiśmy powielanych błędów".
Leszek Ojrzyński (trener Korony)
: "Zakładaliśmy szybkie zdobycie prowadzenia, by nie trzeba było gonić wyniku w takim upale i słońcu. Cieszy, że udało się nie stracić bramki, ale smuci kontuzja Maćka Korzyma i czekająca go długa przerwa w grze".

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Paweł Golański (3), 2:0 Paweł Golański (34-karny), 3:0 Artur Lenartowski (38), 4:0 Michał Janota (54), 5:0 Pavol Stano (61).
Żółta kartka - Korona Kielce: Paweł Golański. Jagiellonia Białystok: Tomasz Bandrowski. Czerwona kartka - Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik (31-faul).
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 7 892.
Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański (73. Mateusz Stąporski), Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Kamil Kuzera (60. Karol Angielski), Vlastimir Jovanovic, Artur Lenartowski, Paweł Sobolewski - Michał Janota, Maciej Korzym (34. Łukasz Sierpina).
Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Rafał Grzyb, Tomasz Porębski, Filip Modelski, Michał Pazdan - Tomasz Bandrowski, Maciej Gajos (78. Jonatan Straus), Tomasz Kowalski (34. Łukasz Skowron), Daniel Quintana (56. Dawid Plizga), Tomasz Kupisz - Euzebiusz Smolarek.

W innym niedzielnym meczu GKS Bełchatów pokonał 3:2 Zagłębie Lubin >>> Bełchatów zacięcie walczy o utrzymanie

Wyniki meczów 27. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2013-05-17:

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 3:0 (2:0)
Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 2:3 (0:2)

2013-05-18:
Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 0:4 (0:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 1:2 (1:0)
Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (0:0)

2013-05-19:
PGE GKS Bełchatów - KGHM Zagłębie Lubin 3:2 (2:2)

Pozostałe mecze kolejki
2013-05-20:

Widzew Łódź - Lechia Gdańsk (18.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 27 5 8 14 33-41 23 -8

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze;