Marcin Nowak 31.05.2013

Roland Garros: faworyci nie dają szans rywalom

Broniący tytułu Maria Szarapowa i Rafael Nadal awansowali do 3. rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.
Rafael NadalRafael NadalWikipedia/Christopher Johnson

Rosjanka pokonała Eugenie Bouchard z Kanady 6:2, 6:4, a Hiszpan - Słowaka Martina Klizana 4:6, 6:3, 6:3, 6:3.
Rozstawiona z numerem drugim Szarapowa do odniesienia zwycięstwa potrzebowała w piątek zaledwie... 15 minut. Wszystko dlatego, że obie zawodniczki wyszły na kort już w czwartek, ale przy stanie 6:2, 4:2 dla Rosjanki rywalizację przerwano z powodu deszczu.
Spotkanie Nadala (nr 3.) z Klizanem trwało natomiast dwie godziny i 44 minuty. Rozpoczęło się sensacyjnie, bo pierwszego seta wygrał 23-letni Słowak. W kolejnych trzech partiach górą był jednak Hiszpan.
Siedmiokrotny zwycięzca French Open ma szansę zostać pierwszym tenisistą, który ten sam wielkoszlemowy turniej wygra osiem razy. W Paryżu triumfował w latach 2005-08 i 2010-12, a w 55 meczach doznał tylko jednej porażki. W 2009 roku w czwartej rundzie wyeliminował go Szwed Robin Soederling.
Kolejnym rywalem Nadala będzie rozstawiony z numerem 27. Włoch Fabio Fognini. Szarapowa zmierzy się natomiast z Chinką Jie Zheng.
W czwartej rundzie jest już natomiast Amerykanka Serena Williams. Liderka światowego rankingu gładko pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę (nr 26.) 6:0, 6:2. Jej następną przeciwniczką będzie Włoszka Roberta Vinci (nr 15.) lub Czeszka Petra Cetkovska.

Wyniki piątkowych meczów mężczyzn turnieju tenisowego Roland Garros:

druga runda

Richard Gasquet (Francja,7) - Michał Przysiężny (Polska) 6:3, 6:3, 6:0
Jerzy Janowicz (Polska, 21) - Robin Haase (Holandia) 6:4, 4:6, 6:4, 6:3

Rafael Nadal (Hiszpania, 3) - Martin Klizan (Słowacja) 4:6, 6:3, 6:3, 6:3
Janko Tipsarevic (Serbia, 8) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 7:6 (7-3), 6:1, 3:6, 5:7, 8-6
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 9) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:2, 7:6 (7-2), 6:4
Tommy Haas (Niemcy, 12) - Jack Sock (USA) 7:6 (7-3), 6:2, 7:5
John Isner (USA, 19) - Ryan Harrison (USA) 5:7, 6:7 (7-9), 6:3, 6:1, 8-6
Michaił Jużny (Rosja, 29) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:3, 6:7 (5-7), 7:5, 6:4
Nikołaj Dawidienko (Rosja) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 7:5, 6:2