Aneta Hołówek 02.06.2013

Roland Garros: Matkowski i Fyrstenberg zagrają w ćwierćfinale!

Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, po wygranej w 3. rundzie z francuskimi tenisistami Jonathanem Dasnieres de Veigy i Florentem Serrą 6:4, 6:3, awansowali do ćwierćfinału wielkoszlemowego Roland Garros na kortach ziemnych w Paryżu.
Polacy Mariusz Fyrstenberg (L) i Marcin Matkowski (P)Polacy Mariusz Fyrstenberg (L) i Marcin Matkowski (P) PAP/Lech Muszyński

To drugi paryski ćwierćfinał polskiego duetu, który powtórzył wynik z 2010 roku. W poprzedniej edycji Polacy odpadli rundę wcześniej.
Kolejnych przeciwników Fyrstenberg i Matkowski, rozstawieni z numerem 16., poznają dopiero we wtorek, w wyniku opóźnień spowodowanych przez deszcz.
Dopiero po południu zostanie dokończony pojedynek Łukasza Kubota i Francuza Jeremy'ego Chardy'ego w pierwszej rundzie z Bułgarem Grigorem Dimitrowem i Duńczykiem Frederikiem Nielsenem. Grę przerwano w piątek wieczorem ze względu na zapadające ciemności przed rozpoczęciem trzeciego seta, przy stanie 2:6, 7:6 (7-5).
Jeśli wygrają w niedzielę, to w poniedziałek spotkają się z Austriakiem Alexandrem Peyą i Brazylijczykiem Bruno Soaresem (nr 7).
Pod wieczór o awans do trzeciej rundy będą walczyć jeszcze Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek. Po drugiej stronie siatki staną Włosi Paolo Lorenzi i Potito Starace.
Wynik spotkania trzeciej rundy gry podwójnej mężczyzn:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 16) - Jonathan Dasnieres de Veigy, Florent Serra (Francja) 6:4, 6:3.