Martin Ruszkiewicz 05.06.2013

Roland Garros: męczarnie faworytek w ćwierćfinale

Rozstawiona z numerem drugim Rosjanka Maria Szarapowa i Białorusinka Wiktoria Azarenka (nr 3.) wygrały swoje mecze i awansowały do półfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Roland Garros.
Maria SzarapowaMaria SzarapowaPAP/EPA/IAN LANGSDON

Broniąca tytułu Szarapowa, która dotychczas nie straciła w Paryżu seta, miała problemy w pojedynku z Serbką Jeleną Janković. Pierwszą partię przegrała aż 0:6, ale zdołała odwrócić losy rywalizacji. Dwa kolejne sety wygrała 6:4 i 6:3.

W półfinale zmierzy się z Azarenką, która początkowo też nie miała lekkiej przeprawy ze swoją ćwierćfinałową rywalką, Rosjanką Marią Kirilenko. W pierwszym secie okazała się lepsza dopiero w tie-breaku (7-3). Drugiego wygrała szybciej - 6:2.

Dzień wcześniej odpadła w ćwierćfinale Agnieszka Radwańska. Polka, rozstawiona z numerem czwartym, przegrała z piątą tenisistką rankingu WTA Tour - Włoszką Sarą Errani 4:6, 6:7 (6-8).

W czwartkowym półfinale rywalką Errani będzie faworytka turnieju Amerykanka Serena Williams (nr 1.), która wyeliminowała triumfatorkę imprezy z 2009 roku Rosjankę Swietłanę Kuzniecową 6:1, 3:6, 6:3.