Martin Ruszkiewicz 23.07.2013

Liga Mistrzów: Legia o krok od awansu. Rzeźniczak: humory dopisują

W środę piłkarze Legii zagrają rewanżowy mecz 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z walijskim zespołem The New Saints FC. W pierwszym spotkaniu mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe 3:1.
Jakub RzeźniczakJakub RzeźniczakLegia.com
  • Jakub Rzeźniczak przed rewanżowym meczem eliminacji Ligi Mistrzów: Legia Warszawa - The New Saints FC (Naczelna Redakcja Sportowa PR)
  • Patryk Mikita przed rewanżowym meczem eliminacji Ligi Mistrzów: Legia Warszawa - The New Saints FC (Naczelna Redakcja Sportowa PR)

- Ten wynik oraz zwycięstwo z Widzewem 5:1 na inaugurację nowego sezonu Ekstraklasy to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. Humory dopisują, ale najważniejsze spotkania dopiero przed nami - twierdzi obrońca stołecznego klubu Jakub Rzeźniczak.

Rzeźniczak dodał, że słaba pierwsza połowa w wykonaniu Legii w meczu w Walii nie ma prawa się powtórzyć na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.

- Przeanalizowaliśmy tą pierwszą połowę i wyciągnęliśmy wnioski. Trzeba grać dalej i już w środę będzie szansa, żeby z tym samym rywalem pierwszą połowę zagrać bardzo dobrze - stwierdził piłkarz.

Patryk Mikita - pierwszoplanowa postać zespołu trenera Jana Urbana w meczu z Widzewem - chciałby na dłużej zadomowić się w pierwszym zespole.

- W Ekstraklasie gra się szybciej, są silniejsi przeciwnicy. Teraz skupiam się na walce o pierwszy skład. Decyzja należy do trenera. Przed rewanżem Ligi Mistrzów mamy dobrą zaliczkę, ale trzeba się przyłożyć, bo łatwo nie będzie - powiedział młody gracz Legii.

Mecz Legia Warszawa - The New Saints FC rozpocznie się w środę o godz. 20.45.

Program rewanżowych meczów 2. rundy kwalifikacji LM (w nawiasie wyniki pierwszych spotkań):

wtorek, 23 lipca:

godz. 15.30: Szachtior Karaganda (Kazachstan) - BATE Borysów (Białoruś)        (1:0)
17.30: Sutjeska Niksic (Czarnogóra) - Sheriff Tyraspol (Mołdawia)            (1:1)
17.30: JK Nomme Kalju (Estonia) - HJK Helsinki (Finlandia)                (0:0)
18.00: Daugava Daugavpils (Łotwa) - IF Elfsborg Boras (Szwecja)            (1:7)
19.00: Molde FK (Norwegia) - Sligo Rovers (Irlandia)                        (1:0)
20.00: Skenderbeu Korca (Albania) - Neftczi Baku (Azerbejdżan)                (0:0)
20.00: EB Streymur (Wyspy Owcze) - Dinamo Tbilisi (Gruzja)                (1:6)
20.30: Maccabi Tel Awiw (Izrael) - FC ETO Gyoeri (Węgry)                    (2:0)
20.45: Celtic Glasgow (Szkocja) - Cliftonville FC (Irlandia Północna)        (3:0)
20.45: Vardar Skopje (Macedonia) - Steaua Bukareszt (Rumunia)                (0:3)
20.45: Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - CS Fola Esch (Luksemburg)                (5:0)
21.00: Żeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - Viktoria Pilzno (Czechy) (3:4)
21.15: FH Hafnarfjoerdur (Islandia) - Ekranas Poniewież (Litwa)             (1:0)

środa, 24 lipca:

19.30: Ludogorec Razgrad (Bułgaria) - Slovan Bratysława (Słowacja)            (1:2)
20.00: NK Maribor (Słowenia) - FC Birkirkara (Malta)                        (0:0)
20.45: Partizan Belgrad (Serbia) - Szirak Gumri (Armenia)                    (1:1)
20.45: Legia Warszawa - The New Saints FC (Walia)                        (3:1)