Artur Jaryczewski 07.08.2013

Turniej WTA w Toronto: spacerek Radwańskiej w pierwszej rundzie

Agnieszka Radwańska wygrała w meczu drugiej rundy turnieju tenisowego w Montrealu z Belgijką Yaniną Wickmayer 6:2, 6:3. W pierwszej rundzie Polka miała wolny los.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska kremlincup.ru

Spotkanie trwało niespełna 80 minut. W pierwszym secie remis był tylko do stanu 2:2. Drugi był bardziej wyrównany, ale Polka, rozstawiona z numerem trzecim, dwukrotnie przełamała serwis przeciwniczki. W kolejnej rundzie Agnieszka Radwańska spotka się z Amerykanką Sloane Stephens lub Niemką Moną Barthel.

W zawodach startowała też młodsza z krakowskich sióstr - Urszula (nr 36. na świecie), lecz w inauguracyjnym pojedynku musiała uznać wyższość niżej notowanej Włoszki Flavii Pennetty (94.) 3:6, 6:3, 2:6.

Alicja Rosolska odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji. W turnieju głównym występuje zaś w deblu. W parze z Gruzinką Oksaną Kałasznikową awansowała do 1/8 finału. Na tym etapie ich przeciwniczkami będą Chinka Jie Zheng i Sania Mirza z Indii.