Martin Ruszkiewicz 12.08.2013

Ekstraklasa: Abbot marnuje karnego w końcówce! Zawisza tylko remisuje z Piastem

W ostatnim meczu 4. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Piast Gliwice grał na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz. Do przerwy drużyny dzieliły się punktami. Zawisza miał szansę na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale Paweł Abbot zmarnował karnego tuż przed końcem spotkania.
Piast Gliwice zremisował z Zawiszą Bydgoszcz 1:1Piast Gliwice zremisował z Zawiszą Bydgoszcz 1:1PAP/Andrzej Grygiel
  • Obrońca Piasta Damian Zbozień podkreśla, że trzeba cieszyć się ze zdobytego punktu (IAR)
  • Obrońca Zawiszy Łukasz Skrzyński również nie jest zmartwiony wynikiem meczu z Piastem (IAR)

Przed meczem trener gospodarzy Marcin Brosz zapowiadał, że jego podopieczni powinni dynamicznie zacząć i wreszcie jako pierwsi strzelić gola, co w tym sezonie wcześniej im się nie udało. I rzeczywiście tak się stało. Piast zaaatakował od pierwszego gwizdka sędziego i objął prowadzenie po płaskim strzale obrońcy Krzysztofa Króla.
Oba zespoły zmierzyły się poprzednio w Gliwicach w ostatniej kolejce sezonu 2011/12 pierwszej ligi. Wtedy gliwiczanie wygrali 3:0, pieczętując powrót do ekstraklasy w obecności niemal kompletu kibiców.
W poniedziałek inna była frekwencja, przebieg spotkania i wynik.
Bydgoszczanie szybko się bowiem "pozbierali". Po niepewnej interwencji bramkarza rywali przy dośrodkowaniu piłkę z bliska wpakował do siatki Bernard Vasconcelos, król strzelców minionego sezonu w lidze cypryjskiej.
Remis nie zadowalał oczywiście gospodarzy, a i po poczynianiach piłkarzy beniaminka z Bydgoszczy widać było dużą chęć odniesienia pierwszego w sezonie zwycięstwa. W efekcie kibice obejrzeli także po przerwie szybki i zacięty pojedynek.
Częściej gra toczyła się w okolicach pola karnego Zawiszy, ale i pod gliwicką bramką bywało ciekawie. I to goście mieli "piłkę meczową". W 85. minucie, po faulu Csaby Horvatha na Michale Masłowskim, sędzia podyktował rzut karny.
Grający pierwszy raz w tym sezonie po kontuzji kolana Dariusz Trela obronił strzał Pawła Abbotta i mecz skończył się podziałem punktów.

Piast Gliwice 1:1 Zawisza Bydgoszcz

Bramki: 1:0 K. Król ('20), 1:1 B. Vasconcelos ('26)

Składy:
Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Csaba Horvath, Jan Polak, Krzysztof Król - Matej Izvolt, Mateusz Matras, Łukasz Hanzel (73. Kamil Wilczek), Tomasz Podgórski (77. Pavol Cicman) - Ruben Jurado (87. Mariusz Zganiacz), Marcin Robak.

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Paweł Strąk, Łukasz Skrzyński, Sebastian Ziajka - Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek (90+2. Hermes), Michał Masłowski, Herold Goulon, Vahan Gevorgyan (71. Piotr Petasz) - Bernardo Vasconcelos (69. Paweł Abbott).
Żółte kartki - Piast Gliwice: Damian Zbozień, Marcin Robak. Zawisza Bydgoszcz: Igor Lewczuk, Herold Goulon, Bernardo Vasconcelos.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).