Marcin Nowak 24.08.2013

Premier League: Arsenal Londyn wygrał z lokalnym rywalem

Arsenal z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał na wyjeździe 3:1 lokalnego rywala Fulham w drugiej kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.
Wojciech SzczęsnyWojciech SzczęsnyWikpedia/Ronnie Macdonald

Polak popisał się kilkoma efektownymi interwencjami pomimo trudnych warunków pogodowych.
Przemoczona murawa stadionu Craven Cottage nie ułatwiała zadania ani bramkarzom, ani zawodnikom z pola. Co więcej, intensywne opady deszczu nie ustały przez większą część spotkania.
W tych trudnych warunkach Szczęsny trzykrotnie wybronił kąśliwe uderzenia Marokańczyka Adela Taarabta, a raz - w 16. minucie przy stanie 1:0 - poradził sobie także z dobitką Irlandczyka Damiena Duffa.
Przy straconej bramce reprezentant Polski przeciął dośrodkowanie Bułgara Dymitara Berbatowa, ale piłka trafiła pod nogi Darrena Benta, który posłał ją do pustej siatki.
Gole dla "Kanonierów" zdobyli Francuz Olivier Giroud (w 14. minucie) oraz Niemiec Lukas Podolski (41. i 68.). Sprowadzony tego lata Bent wpisał się na listę strzelców kwadrans przed końcem.
Z ławki rezerwowych Arsenalu, który przed tygodniem niespodziewanie uległ w Londynie Aston Villi 1:3, spotkanie obserwował Łukasz Fabiański.
Remis 1:1 na własnym stadionie z Sunderlandem zanotował natomiast Southampton. Cały mecz w barwach "Świętych", którzy przed tygodniem wygrali na wyjeździe z West Bromwich Albion 1:0, rozegrał Artur Boruc.
Gospodarze zdołali wywalczyć jeden punkt, choć do 88. minuty przegrywali, po golu sprowadzonego latem z Juventusu Turyn Emanuele Giaccheriniego. Włoch już w trzeciej minucie skierował piłkę do siatki głową, nie dając szans polskiemu bramkarzowi. Znalazł się niepilnowany w polu karnym i wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Szweda Sebastiana Larssona. Wyrównał, także strzałem głową, Portugalczyk Jose Fonte.
Drugiej porażki z rzędu doznał beniaminek Crystal Palace. Przed tygodniem zespół ten przegrał na wyjeździe z West Ham United 0:2, w sobotę uległ 1:2 Stoke City, także na boisku rywala. Wygraną 1:0 nad Norwich City odniósł z kolei inny z beniaminków Hull City, choć przez ponad godzinę grał w osłabieniu.