Marcin Nowak 29.08.2013

Liga Mistrzów: Celtic Glasgow dokonał cudu i zagra w fazie grupowej (WYNIKI)

Piłkarze Szachtioru Karaganda nie awansowali po raz pierwszy w historii do Ligi Mistrzów, przegrywając z Celtikiem Glasgow 0:3 w 4. rundzie eliminacji.
Stadion Celtic ParkStadion Celtic ParkWikipedia/Arturec

W Champions League zagrają także: Real Sociedad, AC Milan, Viktoria Pilzno oraz Zenit St. Petersburg.
Zespół z Kazachstanu niespodziewanie pokonał w Astanie mistrzów Szkocji 2:0 w pierwszym spotkaniu, ale Celtic zdołał odrobić straty na początku drugiej połowy rewanżowego spotkania.
Kiedy wydawało się, że o awansie przesądzi dogrywka lub rzuty karne, gospodarze przeprowadzili decydującą akcję w drugiej doliczonej minucie i to oni mogli cieszyć się z awansu. Mistrzowie Kazachstanu zagrają w Lidze Europejskiej.
Miejsce w fazie grupowej wywalczyły także bez problemu zespoły z Pilzna i San Sebastian, które wygrały swoje spotkania, choć wystarczyłby im remis lub nawet nieznaczna porażka.
Nieco trudniejsze zadanie czekało piłkarzy AC Milan, którzy w ubiegły wtorek zremisowali w Holandii z PSV Eindhoven 1:1. Przed własną publicznością nie dali jednak rywalom szans, pokonując ich 3:0.
Wcześniej awans do fazy grupowej wywalczyli piłkarze Zenitu Sankt Petersburg, pokonując u siebie Pacos de Ferreira 4:2 (1:0). W ubiegłym tygodniu w Portugalii także byli lepsi - wygrali 4:1.
We wtorek udział w fazie grupowej zapewnili sobie: Arsenal Londyn, Schalke Gelsenkirchen, Austria Wiedeń, FC Basel i Steaua Bukareszt, która wyeliminowała Legię Warszawa.