Aneta Hołówek 30.08.2013

Ekstraklasa: Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin. Piech pogrążył swój były zespół

W piątek w meczu 6. kolejki Ruch Chorzów podejmowało KGHM Zagłębie Lubin. Zagłębie było na ostatnim miejscu w tabeli, Ruch zajmował 10. pozycję. "Czerwona latarnia" Ekstraklasy zaskoczyła zawodników z Chorzowa, a w dobrym stylu powrócił Arkadiusz Piech.
Zawodnicy Zagłębia cieszą się po drugiej bramce w meczu z RuchemZawodnicy Zagłębia cieszą się po drugiej bramce w meczu z RuchemPAP/Andrzej Grygiel
  • Arkadiusz Piech, napastnik Zagłębia Lubin po meczu z Ruchem Chorzów
  • Jacek Zieliński, trener Ruchu Chorzów po meczu z Zagłębiem Lubin

Kibice na pewno byli ciekawi, czy na boisku pojawi się Arkadiusz Piech. Nowy zawodnik Zagłębia był w zeszłym roku najlepszym zawodnikiem chorzowskiego Ruchu.

Zdobył dla tej drużyny 24 gole, po czym wyjechał do Turcji, gdzie jednak nie zrobił wielkiej kariery.

Dzisiaj dobił chorzowski zespół, strzelając bramkę na 2:0 dla Zagłębia. Mimo to, doczekał się oklasków od kibiców Ruchu po zakończeniu spotkania.

Mecz mógł zakończyć się zupełnie innym wynikiem, Ruch i Zagłębie zmarnowały jednak dużo dogodnych sytuacji.

W pierwszych 20 minutach lubinianie nie mieli nic do powiedzenia; Michał Gliwa miał dużo pracy, ale dzisiaj nie zawiódł.

Zagłębie strzeliło bramkę w zasadzie po pierwszej groźnej akcji. Aleksander Kwiek wrzucił piłkę w pole karne, głową uderzył Michal Papadopulos i trafił do siatki.

W drugiej połowie kontrę Zagłębia zakończył Piech. Strzelił gola 11 minut po wejściu z ławki rezerwowych.Ruch próbował odrobić straty, ale to Zagłębie było groźniejsze w końcówce.

Ruch : Zagłębie 0:2

Bramki: 0:1 Papadopoulos (27), 0:2 Piech (72)

Składy:

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Martin Konczkowski, Adrian Mrowiec, Marek Szyndrowski, Daniel Dziwniel (61. Grzegorz Kuświk) - Pavel Sultes (74. Jakub Smektała), Łukasz Surma, Kamil Włodyka, Marcin Malinowski (82. Filip Starzyński), Łukasz Janoszka - Maciej Jankowski.
KGHM Zagłębie Lubin: Michał Gliwa - Paweł Widanow, Lubomir Guldan, Adam Banaś, Paweł Oleksy - Arkadiusz Woźniak (84. Bartosz Rymaniak), Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek, Adrian Rakowski (46. Jiri Bilek), Dorde Cotra - Michal Papadopulos (61. Arkadiusz Piech).

Żółte kartki:

Ruch Chorzów: Martin Konczkowski, Marcin Malinowski, Łukasz Janoszka, Bartłomiej Babiarz. KGHM Zagłębie Lubin: Jiri Bilek, Paweł Widanow.