Paweł Słójkowski 15.09.2013

Serie A: groźna kontuzja Mario Gomeza

Piłkarz Fiorentiny Mario Gomez doznał groźnej kontuzji w niedzielnym spotkaniu włoskiej ekstraklasy z Cagliari (1:1).
Mario Gomez niefortunnie zderzył się z bramkarzem i czeka go dłuższa przerwa w grzeMario Gomez niefortunnie zderzył się z bramkarzem i czeka go dłuższa przerwa w grzePAP/EPA/CLAUDIO GIOVANNINI
Na początku drugiej połowy reprezentant Niemiec zderzył się z bramkarzem rywali i musiał opuścić boisko. Będzie pauzował przez kilka tygodni.
W 50. minucie pojedynku we Florencji Michael Agazzi rzucił się w kierunku Gomeza, by wybić piłkę i spadł na nogę rywala. Niemiec doznał urazu kolana, a w opuszczeniu placu gry musiały mu pomóc służby medyczne.

Klub z Florencji zapowiedział, że 28-letni napastnik będzie musiał przejść kolejne badania. Jednak według wstępnej diagnozy niemal pewne jest, że Niemca zabraknie w październikowych meczach eliminacji mistrzostw świata 2014.
Gomez dołączył do Fiorentiny tego lata. Sprowadzono go za ok. 20 mln euro z Bayernu Monachium. W Serie A zdobył dla nowego klubu dwie bramki w trzech meczach.