Aneta Hołówek 21.09.2013

Bundesliga: Borussia traci punkty, Lewandowski grał 25. minut i puściły mu nerwy

Grająca w mocno rezerwowym składzie Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z FC Nuernberg 1:1 w meczu 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. W spotkaniu Hannoveru 96 z Augsburgiem (2:1) na listę strzelców wpisał się Artur Sobiech.

Artur Sobiech wykorzystał w 60. minucie nieporozumienie między bramkarzem a obrońcą ekipy rywali, którzy przeszkodzili sobie przy wyskoku do piłki, dośrodkowanej przez Węgra Szabolcsa Husztiego. Sobiech musiał tylko skierować ją do pustej bramki.
Wcześniej bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył Holender Paul Verhaegh, a w doliczonym czasie wynik ustalił również z 11 metrów Huszti.
Z kolei Borussia, która rozpoczęła mecz w Norymberdze bez m.in. Roberta Lewandowskiego, Ormianina Henricha Mchitarjana oraz Turka Nuri Sahina, objęła prowadzenie w 37. minucie. Wówczas efektownym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcel Schmelzer. Niedługo po przerwie wyrównał Szwed Per Nilsson.
Lewandowski pojawił się na boisku w 65. minucie, zastępując Jakuba Błaszczykowskiego, który grał od pierwszej minuty. Dortmundczycy nie zdołali jednak objąć prowadzenia, pomimo wielu ataków, a w końcówce bardzo dobrą szansę na sprawienie niespodzianki zmarnowali gospodarze.
To pierwsza strata punktów wicemistrza Niemiec w tym sezonie. Wcześniej Borussia wygrała pięć spotkań z rzędu, notując najlepszy start w Bundeslidze w historii klubu.
Debiut w barwach Augsburga zaliczył Arkadiusz Milik, który na plac gry wszedł w 90. minucie. Szansy gry w drużynie z Norymbergi w dalszym ciągu nie dostał z kolei Mariusz Stępiński.