Martin Ruszkiewicz 22.09.2013

Serie A: Roma rządzi w Wiecznym Mieście

Lazio, rywal Legii Warszawa w grupie J piłkarskiej Ligi Europejskiej, przegrał w derbach Rzymu z Romą 0:2 na jej boisku w 4. kolejce włoskiej ekstraklasy. Po raz pierwszy w tych rozgrywkach w podstawowym składzie Fiorentiny wyszedł Rafał Wolski.
Roma - LazioRoma - LazioPAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie zapewniły Romie gole Federico Balzarettiego w 63. oraz Serba Adema Ljajica z rzutu karnego w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził polski bramkarz tej ekipy Łukasz Skorupski.

Lazio zagrało w składzie: Federico Marchetti; Luis Pedro Cavanda (71. Sergio Floccari), Michael Ciani (77. Andre Dias), Lorik Cana, Abdoulay Konko; Antonio Candreva, Alvaro Gonzalez, Cristian Ledesma, Hernanes (79. Ederson), Senad Lulic; Miroslav Klose.

Rzymski zespół, który w czwartek w LE wygrał u siebie z Legią 1:0, kończył derby w dziesiątkę. W 82. minucie czerwoną kartkę za faul na kapitanie Romy Francesco Tottim otrzymał wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Brazylijczyk Andre Dias.

Lazio poniosło drugą ligową porażkę w tym sezonie. W drugiej kolejce uległo bowiem Juventusowi 1:4. Zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli Serie A.

Grali Polacy

W wygranym 2:0 wyjazdowym starciu z Atalantą Bergamo w barwach Fiorentiny na boisku pojawił się Wolski. To jego drugi występ w Serie A w tym sezonie. Były zawodnik Legii wybiegł w podstawowym składzie po raz pierwszy. Grał do 56. minuty. Tuż przed przerwą otrzymał żółtą kartkę.

Zespół z Florencji wygrał po golach Chilijczyka Matiasa Fernandeza oraz Giuseppe Rossiego i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma trzy zwycięstwa i jeden remis.

Cały mecz w barwach Torino rozegrał natomiast Kamil Glik, a jego ekipa pokonała na wyjeździe Bolognę 2:1. W doliczonym czasie gry obrońca reprezentacji Polski otrzymał żółtą kartkę.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie zapewniły Torino bramki Danilo D'Ambrosio i Alessio Cerciego z rzutu karnego. Obie padły w pierwszej połowie. Dla rywali trafił w 29. minucie Cesare Natali, który tuż po przerwie musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki.

Juve i Inter łapią rytm

Trzecie w tym sezonie wygrane odniosły w niedzielę broniący tytułu Juventus oraz Inter. Oba pokonały beniaminków. Zespół z Turynu, choć od 36. minuty przegrywał u siebie z Veroną po golu Fabrizio Cacciatore, wygrał 2:1. Trzy punkty zapewniły mu trafienia Argentyńczyka Carlosa Teveza i Hiszpana Fernando Llorente.

Inter z kolei wysoko pokonał Sassuolo 7:0. Bramki zdobyli: Argentyńczycy Rodrigo Palacio, Esteban Cambiasso, Ricky Alvarez i dwie Diego Milito, a także Algierczyk Saphir Sliti Taider. Samobójcze trafienie zanotował także obrońca beniaminka Raffaele Pucino.

W sobotę w Serie A zadebiutował Paweł Wszołek, który wyszedł w pierwszym składzie Sampdorii Genua w zremisowanym 2:2 meczu z Cagliari w Trieście. Grał do 56. minuty. W 29. dostał żółtą kartkę. Z ławki rezerwowych spotkanie oglądał jego klubowy kolega - obrońca Bartosz Salamon.

W piątej kolejce Serie A na boisku zaprezentował się także Piotr Zieliński z Udinese. Jego zespół przegrał w sobotę na wyjeździe 1:2 z Chievo Werona. Polak wszedł na murawę w 80. minucie.