Martin Ruszkiewicz 22.09.2013

Liga Mistrzów: pechowa porażka Wisły Płock z THW Kiel

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły przegrali w Płocku z mistrzem Niemiec THW Kiel 33:34 (14:14) w meczu grupy B pierwszej kolejki Ligi Mistrzów.
Wisła Płock - THW KielWisła Płock - THW Kiel PAP/Marcin Bednarski

Pojedynek był bardzo wyrównany, ale w ostatnich sekundach to goście zachowali zimną krew i po błędzie Ivana Milasa Filip Jicha strzelił zwycięskiego gola.

Płocka drużyna w pierwszej kolejce od razu trafiła na najsilniejszą ekipę. Jednak to nie przestraszyło podopiecznych Manolo Cadenasa, którzy rozpoczęli spotkanie z ogromnym animuszem. W 11. minucie prowadzili 6:2, a trener Alfred Gislason musiał wziąć czas, bo jego zawodnicy nie mogli sforsować znakomicie grającej obrony Wisły. Goście momentami nie wiedzieli co zrobić z piłką i nie oddawali strzału.

Po radach Gislasona zawodnicy THW Kiel odzyskali swoją siłę. W 19. minucie doprowadzili do remisu 8:8 i zaczęli panować na boisku.

Po przerwie mecz był jeszcze bardziej emocjonujący. Od 41. minuty i wyniku 20:20 na gola THW Kiel bramką odpowiadali płocczanie. W 57. minucie po dwóch golach Arona Palmarssona goście prowadzili 32:31 i wtedy na ławkę kar powędrował Marcin Lijewski. Ale Wisła nie odpuszczała, karnego strzelił Valentin Ghionea a Mariusz Jurkiewicz dołożył bramkę.

Jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście. Najpierw z rzutu karnego doprowadził do wyrównania Marko Vujin, a tuż przed końcowym gwizdkiem decydującą o sukcesie THW Kiel bramkę zdobył Filip Jicha.

Orlen Wisła Płock - THW Kiel 33:34 (14:14)

Orlen Wisła: Marin Sego, Marcin Wichary - Zbigniew Kwiatkowski, Petar Nenadic 6, Valentin Ghionea 4, Mariusz Jurkiewicz 7, Muhamed Toromanovic 6, Marcin Lijewski 4, Paweł Paczkowski 1, Nikola Eklemovic 1, Ivan Milas 4.

THW Kiel: Johan Sjistrandt, Andreas Palicka - Rene Toft Hansen 1, Gudjon Valur Sugurdsson 7, Christian Sprenger 5, Patrick Wiencek 1, Rasmus Lauge Schmidt, Wael Jallouz, Aron Palmarsson 6, Filip Jicha 8, Marko Vujin 6.

Kary: Orlen Wisła - 6; THW Kiel - 12 minut. Sędziowali: Nenad Krstic, Peter Ljubic (Słowenia).