Paweł Słójkowski 05.10.2013

Bundesliga: Lewandowski bez bramki, Borussia Dortmund bez punktów

Borussia Dortmund przegrała pierwszy raz w tym sezonie. W meczu wyjazdowym uległa Borussi Moenchengladbach 0:2. Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców.
Robertowi Lewandowskiemu nie udało się pokonać bramkarza Borussi Moenchengladbach i jego zespół przegrał 0:2Robertowi Lewandowskiemu nie udało się pokonać bramkarza Borussi Moenchengladbach i jego zespół przegrał 0:2PAP/EPA/ROLAND WEIHRAUCH

Zespół z Dortmundu prowadził spotkanie i wydawało się, że nie ma prawa przegrać tego meczu, a bramki są jedynie kwestią czasu.

Jednak z minuty na minutę ich ataki coraz bardziej przypominały bicie głową w mur. Momentami gospodarze nie mieli pomysłu nawet na to, jak opuścić swoją połowę, nie mówiąc już o tym konstruowaniu groźnych akcji.

Wystarczy spojrzeć na statystyki spotkania - najbardziej polski zespół w Bundeslidze strzelał na bramkę rywali prawie 30 razy, gospodarze oddali tylko 3 uderzenia w całym meczu.

Dokonali jednak przy tym rzeczy niecodziennej - strzelili 2 bramki i zgarnęli trzy punkty z rąk lidera tabeli.

Kłopoty Borussi Dortmund ze strzeleniem bramki zamieniły się w koszmar, kiedy Hummels sfaulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję zawodnika gospodarzy.

Musiał dostać czerwoną kartkę, a z 11 metrów Weidenfellera pokonał Kruse. Chwilę później wynik podwyższył Raffael i trudno było oczekiwać, że zespół Jurgena Kloppa przywiezie do domu choćby punkt.

Porażka ta oznacza utratę pozycji lidera przez Borussię Dortmund, stanie się to po spotkaniu Bayernu Monachium z  Bayerem Leverkusen.