Marcin Nowak 22.10.2013

Liga Mistrzów: Arsenal Londyn - Borussia Dortmund. Lewandowski bohaterem meczu

W najciekawszym dla polskich kibiców wtorkowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała w Londynie Arsenal 2:1.
Arsenal Londyn - Borussia DortmundArsenal Londyn - Borussia DortmundPAP/EPA/BERND THISSEN
  • Adam Dąbrowski (PR Londyn) - relacja z meczu Arsenal Londyn - Borussia Dortmund (IAR)
  • Marek Lehnert (PR Rzym) - relacja z meczu AC Milan - FC Barcelona (IAR)

W bramce gospodarzy stał Wojciech Szczęsny, a Robert Lewandowski zdobył zwycięskiego gola i wcześniej zaliczył asystę.
W barwach Borussii do 66. minuty grał także Jakub Błaszczykowski, a na ławce rezerwowych "Kanonierów" siedział Łukasz Fabiański.
Goście objęli prowadzenie w 16. minucie. Marco Reus wślizgiem odebrał piłkę Aaronowi Ramseyowi tuż przed polem karnym Arsenalu. Następnie Lewandowski zagrał do Henricha Mychitariana, a Ormianin wpisał się na listę strzelców.
Londyńczycy wyrównali jeszcze przed przerwą. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Bakari Sagna, a Olivier Giroud wykorzystał nieporozumienie między serbskim obrońcą Nevenem Suboticem i bramkarzem Romanem Weidenfellerem.
Kluczowa dla losów spotkania okazała się 82. minuta. Lewandowski strzałem z woleja wykończył szybki kontratak Borussii i nie dał szans Szczęsnemu.

Podział punktów w klasyku Milan - FC Barcelona
W drugim meczu grupy F Napoli pokonało na wyjeździe Olympique Marsylia 2:1. Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa. Na półmetku po sześć punktów mają Borussia, Arsenal i Napoli. Francuski klub z zerowym dorobkiem zamyka zestawienie.
Remisem 1:1 zakończył się mecz AC Milan - FC Barcelona. W dziewiątej minucie prowadzenie gospodarzom dał Robinho, a kwadrans później wyrównał Lionel Messi. W drugim spotkaniu grupy H Celtic wygrał u siebie z Ajaksem Amsterdam 2:1. Prowadzi Barcelona (7 pkt), przed Milanem (5), Celtikiem (3) i Ajaksem (1).
Pierwszy punkt w tegorocznej edycji zdobyła Steaua Bukareszt. Rumuński klub, który w ostatniej rundzie kwalifikacji uporał się z Legią Warszawa, zremisował na własnym stadionie z FC Basel 1:1. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Szukała. Został ukarany żółtą kartką.
W grupie E prowadzi Chelsea Londyn. Pokonała na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0. Setny mecz w barwach "The Blues" rozegrał Fernando Torres. Hiszpan jubileusz uświetnił dwoma golami. W tabeli obie drużyny mają po sześć punktów, Basel cztery, a Steaua jeden.
Niespodzianka w grupie G, FC Porto uległo u siebie Zenitowi Sankt Petersburg 0:1. Gospodarze już od szóstej minuty grali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Hector Herrera. Rosjanie przewagę wykorzystali tuż przed końcem spotkania. Zwycięską bramkę zdobył Aleksandr Kierżakow.
Z kompletem punktów prowadzi w niej Atletico Madryt. Hiszpanie nie mieli problemów z pokonaniem na wyjeździe Austrii Wiedeń 3:0.