Martin Ruszkiewicz 30.10.2013

Ekstraklasa: Korona Kielce - Ruch Chorzów. Janoszka w pojedynkę rozbił Koronę

W środowym meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 1:4 (1:2).
Korona Kielce - Ruch ChorzówKorona Kielce - Ruch Chorzów PAP/Michał Walczak
  • Łukasz Surma (Ruch Chorzów) po meczu z Koroną Kielce (IAR)
  • Przemysław Trytko (Korona Kielce) po meczu z Ruchem Chorzów (IAR)

Środowy mecz dobrze rozpoczęli piłkarze Korony. Już w 11. minucie objęli prowadzenie - Michał Janota podał do Przemysława Trytki, a ten bezbłędnie skierował piłkę do bramki Ruchu Chorzów. Nikt wówczas nie mógł spodziewać się, że w trakcie pozostałych 80 minut gry goście zgotują kielczanom piłkarskie piekło.
Pech gospodarzy rozpoczął się już kilkadziesiąt sekund po zdobytej bramce. W starciu z jednym z zawodników gości zdobywca gola doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę. Trener Jose Rojo Martin "Pacheta" musiał dokonać pierwszej zmiany - Trytkę zastąpił Maciej Korzym.
Od tego momentu uaktywnili się chorzowianie, śmiało atakując Koronę. Kielczanom wyraźnie brakowało dokładności. Ruch wykorzystał błędy żółto-czerwonych. Najpierw w 27. minucie po zamieszaniu w polu karnym Korony Jakub Smektała podał do Łukasza Janoszki, który zdobył wyrównującą bramkę. Przez kolejny kwadrans inicjatywa na boisku również należała do chorzowian. W doliczonej minucie pierwszej połowy po błędzie obrońców Korony bramkę dla Ruchu po raz drugi zdobył Janoszka.
Po przerwie gospodarze nadal prezentowali się źle, szczególnie w obronie. Po raz trzeci z rzędu błędy kielczan wykorzystał w 63. minucie Janoszka, który po rzucie rożnym, nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki Małkowskiego. Kolejny gol dla Ruchu zdobył piętą zmiennik Mateusza Kwiatkowskiego - Grzegorz Kuświk, który w 84. minucie ustalił wynik spotkania.
Na cztery minuty przed końcem meczu trener Pacheta zdecydował się wpuścić na boisko Vanję Markovicia. W doliczonym czasie gry Serb zobaczył czerwony kartonik za brutalny faul na Adrianie Mrowcu, który wszedł na boisko zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej. Zawodnik Ruchu z rozciętym czołem opuścił boisko.

Źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:4 (1:2)
Bramki:
1:0 Przemysław Trytko (11), 1:1 Łukasz Janoszka (27), 1:2 Łukasz Janoszka (45+01), 1:3 Łukasz Janoszka (63), 1:4 Grzegorz Kuświk (84).
Czerwona kartka - Korona Kielce: Vanja Markovic (90+1-faul).
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 6 279.
Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Kamil Sylwestrzak, Piotr Piwowar (46. Daniel Gołębiewski) - Paweł Sobolewski (87. Vanja Markovic), Vlastimir Jovanovic, Artur Lenartowski, Michał Janota, Serhij Pyłypczuk - Przemysław Trytko (14. Maciej Korzym).
Ruch Chorzów: Michał Buchalik - Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Łukasz Janoszka (83. Maciej Jankowski), Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz (90. Adrian Mrowiec), Jakub Smektała, Filip Starzyński - Mateusz Kwiatkowski (76. Grzegorz Kuświk).