Martin Ruszkiewicz 03.11.2013

Superpuchar nie dla Polski. Biało-czerwoni przegrali z Niemcami

Polscy piłkarze ręczni przegrali w Hamburgu z Niemcami 23:24 (11:11) w ostatnim meczu turnieju Supercup 2013. Zawody wygrali gospodarze, a biało-czerwoni zajęli drugie miejsce.
Niemcy - PolskaNiemcy - PolskaPAP/EPA/AXEL HEIMKEN

W piątek Polacy pokonali Egipt 24:21, a w sobotę Szwecję 29:28.

Aby zwyciężyć w turnieju, Polacy musieli pokonać gospodarzy, którym do sukcesu wystarczył remis. Zadanie podopiecznych Michaela Bieglera utrudniały kontuzje dwóch podstawowych zawodników Mariusza Jurkiewicza i Tomasza Rosińskiego.

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie, obejmując w 7. minucie prowadzenie 5:3. Niemcy szybko wyrównali i do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej niż jednobramkowa przewagi.

Po przerwie po raz pierwszy raz w turnieju między słupkami stanął Piotr Wyszomirski. Przełomowy moment nastąpił około 50. minuty, kiedy to Niemcy, wykorzystując przestój biało-czerwonych, odskoczyli na trzy trafienia. Gol kontaktowy Piotra Chrapkowskiego dawał jeszcze nadzieje na korzystny wynik, ale odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa.

Niemcy - Polska 24:23 (11:11)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary, Piotr Wyszomirski - Bartłomiej Jaszka 1, Patryk Kuchczyński 1, Karol Bielecki 5, Adam Wiśniewski 2, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak 3, Michał Daszek 1, Damian Kostrzewa 1, Przemysław Krajewski 2, Michał Kubisztal, Tomasz Rosiński, Robert Orzechowski 3, Michał Szyba 2, Piotr Chrapkowski 2.

Najwięcej bramek dla Niemiec: Patrick Wiencek i Johannes Sellin - po 5. Widzów 4050.