Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PolskieRadio 24
Paweł Jakubicki 26.01.2015

Sławomir Lachowski: Mobilna bankowość to przyszłość

Banki coraz bardziej przyjazne dla ludzi - tak twierdzi Sławomir Lachowski, specjalista ds. bankowości i Gość niedzielnej audycji „Ludzie gospodarki”. Dzięki „inteligentnej bankowości” jest szybciej, wygodniej, taniej, a usługi są na wyciągnięcie ręki.
Sławomir Lachowski uznawany jest za twórcę bankowości internetowej w PolsceSławomir Lachowski uznawany jest za twórcę bankowości internetowej w Polscemateriały prasowe
Posłuchaj
  • 25.01.15 Sławomir Lachowski: „Możemy oczekiwać od banków dobrych produktów w konkurencyjnej cenie (...)”

Po zdobycze technologiczne coraz częściej sięgają nie tylko miłośnicy gadżetów, ale też różne instytucje, w tym banki. Na zmianach, które dokonują się za sprawą urządzeń, zyskują przede wszystkim klienci.

- Chciałem, żeby bank był w zasięgu ręki i dzisiaj tak się dzieje za sprawą telefonu komórkowego – uważa Sławomir Lachowski, który zrewolucjonizował funkcjonowanie mBanku, czyniąc z niego pierwszą placówkę opartą o internetowy model obsługi klienta.

Ekspert Polskiego Radia 24 jest przekonany, że klienci banków zyskali na technologicznych zmianach, a z oferty bankowej można korzystać zawsze i wszędzie, bez potrzeby odwiedzania oddziałów.  – Kiedyś była to sfera marzeń, ale obecnie smartfony mają niezwykłą moc obliczeniową i pozwalają na proste, wygodne bankowanie – zauważa.

Samoobsługa korzystna dla klienta

Według eksperta, komfort to nie jedyna korzyść z mobilnej bankowości. Do listy zalet należy dopisać także niski koszt przejścia z internetowej lub tradycyjnej obsługi klienta. W przeciwieństwie do tych rozwiązać, bank mobilny nie generuje dodatkowych kosztów.

– To my zamiast banku wykonujemy większość podstawowych funkcji i możemy oczekiwać od banków dobrych produktów w konkurencyjnej cenie – zauważa Lachowski, gość audycji Krzysztofa Rzymana „Ludzie gospodarki”.

W opinii Lachowskiego bazowanie na takim rozwiązaniu to przyszłość i wielka szansa dla sektora bankowego.

Polskie Radio 24/dm/

tagi: