PolskieRadio 24
Paweł Jakubicki 14.09.2016

LM: Borussia Dortmund gromi Legię

Legia Warszawa w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów przegrała 0:6 (0:3) z Borussią Dortmund. Mistrzowie Polski przez zdecydowaną większość meczu byli bezradni w konfrontacji z wicemistrzem Niemiec. W drugim spotkaniu grupy F Real Madryt na własnym boisku pokonał Sporting Lizbona 2:1 (0:0).
Gonzalo Castro (L) z Borussi Dortmund cieszy się ze strzelenia piątej bramki Legii Warszawa podczas meczu w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, foto:  PAPBartłomiej ZborowskiGonzalo Castro (L) z Borussi Dortmund cieszy się ze strzelenia piątej bramki Legii Warszawa podczas meczu w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski
  • 14.09.16 Magazyn Sportowy: Mecz Legia-Borussia Dortmund

Pierwszy od 20 lat występ polskiej drużyny w Lidze Mistrzów od początku nie układał się po myśli Legionistów. Już w 7. minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza skierował Mario Goetze. Dziesięć minut później na tablicy wyników zrobiło się już 0:3 – najpierw gola strzelił Sokratis Papastathopoulos, a chwilę później kolejną bramkę, po zamieszaniu w polu karnym Legii, zdobył Marc Bartra. Do końca pierwszej połowy Borussia kontrolowała przebieg gry.

Druga odsłona spotkania w Warszawie rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – Borussia znów była w natarciu. W 51. minucie zawodnicy z Dortmundu zdobyli czwartą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Raphael Guerreiro. Kwadrans przed końcem gry gola strzelił jeszcze Gonzalo Castro, a w samej końcówce Wojskowych dobił Pierre-Emerick Aubameyang.

Na antenie Polskiego Radia 24 przebieg meczu Legia-Borussia komentował Bartosz Orłowski, dziennikarz portalu „sport.polskieradio.pl”. Gospodarzem Magazynu Sportowego był Filip Jastrzębski.