Paweł Słójkowski 02.03.2019

HME Glasgow 2019: Ewa Swoboda nie dała szans rywalkom

Ewa Swoboda została w Glasgow halową mistrzynią Europy w biegu na 60 metrów. W finale uzyskała czas 7,09, wyprzedzając utytułowaną Holenderkę Dafne Schippers - 7,14 oraz broniącą tytułu Brytyjkę Ashę Philip - 7,15.
  • Cezary Gurjew relacjonuje finał biegu na 60 metrów kobiet
  • Do Swobody ten sukces jeszcze nie dociera (IAR)
  • Swoboda jest bardzo zadowolona ze swojego biegu, choć dostrzega pewne mankamenty (IAR)

Dwa lata temu w Belgradzie trenowana przez Iwonę Krupę zawodniczka AZS AWF Katowice zajęła drugie miejsce.

To czwarty medal biało-czerwonych w Glasgow. W sobotę na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli tyczkarze Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek, a w piątek złoto w pchnięciu kuli wywalczył Michał Haratyk.

Łączny dorobek polskich lekkoatletów w HME to 179 medali, w tym 58 złotych, 48 srebrnych i 73 brązowe.