Paweł Majewski 08.04.2019

Ekstraklasa: efekt nowej miotły zadziałał. Wisła Płock pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego ograła Śląsk Wrocław

Piłkarze Wisły Płock pokonali u siebie Śląska Wrocław 2:0 (0:0) w meczu 29. kolejki Ekstraklasy. Płocczanie, mimo wygranej, wciąż zajmują w tabeli piętnaste miejsce, które jest zagrożone spadkiem.
  • Pomocnik Wisły, Damian Rasak, był zadowolony z wyniku swojego zespołu (IAR)
  • Obrońca Śląska, Mateusz Hołownia, opowiada o przyczynach porażki (IAR)
  • Udany debiut Leszka Ojrzyńskiego (IAR)

Gospodarzy po raz pierwszy poprowadził nowy trener Leszek Ojrzyński. Początek meczu w wykonaniu obu drużyn był bardzo niemrawy. Pierwszą niezłą okazję stworzyli sobie płocczanie, jednak strzał Ricardinho w 22. minucie był bardzo niecelny. Minutę później szansę na zdobycie gola mieli goście, jednak strzał Igorsa Tarasovsa po rzucie wolnym wykonywanym przez Krzysztofa Mączyńskiego wylądował obok bramki.

Wspomnianym sytuacjom daleko do miana stuprocentowych, ale i tak były one najlepsze spośród wszystkich w pierwszej połowie… Po bardzo nudnych 45 minutach na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie długo nie było ciekawiej… Mecz przebiegał wyjątkowo spokojnie do czasu, gdy w 65. minucie sędzia Krzysztof Jakubik zdecydował się odgwizdać rzut wolny pośredni w polu karnym gości. Arbiter uznał, że Jakub Słowik, wbrew przepisom, złapał piłkę po podaniu Piotra Celebana. Do piłki podeszli Mateusz Szwoch i Dominik Furman.

Szwoch dograł Furmanowi, a ten bardzo mocnym strzałem z ośmiu metrów otworzył wynik meczu. Goście próbowali zaatakować, jednak robili to bardzo nieudolnie. W 74. minucie przegrywali już dwiema bramkami. Ręką w polu karnym zagrał Celeban, a jedenastkę pewnie wykorzystał Ricardinho.

Wrocławianie mieli jeszcze szanse na zdobycie bramki kontaktowej. Najgroźniejszy w ich szeregach był Mączyński. W 76. minucie były reprezentant Polski dośrodkował z rzutu wolnego, ale strzał głową Wojciecha Golli był niecelny. Dziewięć minut później Mączyński świetnie znalazł w polu karnym Arkadiusza Piecha, ale strzał napastnika odbił Thomas Daehne. Dobitka Marcina Robaka była niecelna.

Podopieczni Vitezslava Lavicki atakowali do końca. Już w doliczonym czasie gry niecelnie uderzał Michał Chrapek, a w 93. minucie do siatki trafił Tarasovs. Sędzia, po analizie VAR, odgwizdał jednak spalonego.

Mimo wygranej, Wisła wciąż zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Śląsk (31 pkt) jest jedenasty po 29 kolejkach.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Dominik Furman (66), 2:0 Ricardinho (74-karny).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Wojciech Golla, Arkadiusz Piech, Michał Chrapek.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 3 096.

Wisła Płock: Thomas Daehne - Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Angel Garcia - Dominik Furman, Damian Rasak, Mateusz Szwoch (88. Ariel Borysiuk), Ricardinho , Giorgi Merebaszwili (59. Alen Stevanović) - Karol Angielski (59. Grzegorz Kuświk).

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik - Piotr Celeban, Wojciech Golla, Igors Tarasovs, Mateusz Hołownia - Jakub Łabojko (75. Damian Gąska), Krzysztof Mączyński, Michał Chrapek, Lubambo Musonda (67. Farshad Ahmadzadeh), Robert Pich (81. Arkadiusz Piech) - Marcin Robak.

Wyniki meczów 29. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2019-04-05:
Miedź Legnica - Cracovia Kraków 2:1 (2:0)
Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)
2019-04-06:
Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:2 (1:1)
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:0 (1:0)
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (2:0)
2019-04-07:
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:3 (1:1)
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2 (1:0)

16. Zagłębie Sosnowiec 29 6 6 17 40-60 24 -20
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze