Mateusz Brożyna 04.05.2019

Serie A: Juventus - Torino. Remis w derbach Turynu, Ronaldo ratuje punkt

Piłkarze Juventusu Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisowali w derbowym meczu z Torino 1:1, inaugurującym 35. kolejkę włoskiej ekstraklasy. "Stara Dama" już wcześniej zapewniła sobie 35. w historii mistrzostwo.
  • Zgodnym zdaniem trenerów i ekspertów wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn, ale oddala szanse Torino na grę w Lidze Mistrzów. O szczegółach Piotr Kowalczuk (IAR)

W Serie A kibicom pozostaje emocjonować się walką o miejsca dające prawo gry w Lidze Mistrzów. Oprócz Juventusu, w tych prestiżowych rozgrywkach na pewno zagra Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, ale na dwa pozostałe miejsca chętnych jest aż sześć drużyn.

Wśród nich jest Torino, które w piątek objęło prowadzenie w 18. minucie. Serb Sasa Lukic wykorzystał błąd Leonardo Bonucciego, któremu odebrał piłkę w polu karnym "Juve" i strzałem w tzw. długi róg nie dał szans Szczęsnemu.

Honor mistrza obronił niezawodny Cristiano Ronaldo, wyrównując w 84. minucie strzałem głową. Portugalczyk zdobył 21. gola w sezonie, zrównując się w klasyfikacji strzelców z Krzysztofem Piątkiem z AC Milan i Duvanem Zapatą z Atalanty Bergamo. Dwie bramki więcej zdobył do tej pory Fabio Quagliarella z Sampdorii Genua.

W tabeli trzeci jest Inter Mediolan - 62 pkt, czwarta Atalanta Bergamo - 59, piąta Roma - 58, a na szóste miejsce awansowało z 57 Torino spychając o jedną lokatę AC Milan - 56, który dopiero w poniedziałek podejmie Bolognę.