PolskieRadio 24
Paweł Majewski 18.07.2019

Robert Lewandowski trzyma formę. Polak trafił w sparingu z Arsenalem

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w rozegranym w Los Angeles meczu towarzyskim z Arsenalem w ramach International Champions Cup. Gol polskiego piłkarza nie pomógł jednak mistrzom Niemiec, którzy ulegli londyńczykom 1:2.
  • Bayern bierze udział w turnieju International Champions Cup
  • Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu z Arsenalem
  • Mimo trafienia Polaka mistrzowie Niemiec przegrali

Obie drużyny przebywają na zgrupowaniach w Stanach Zjednoczonych i biorą udział w prestiżowym turnieju towarzyskim. Trenerzy obydwu ekip potraktowali spotkanie jako okazję do sprawdzenia wielu zawodników.

Czytaj dalej: Bayern rozpoczyna tournee po USA. Lewandowski: trudno jest grać o trofea bez transferów

Trener Bayernu Niko Kovac w przerwie wymienił całą jedenastkę. Pierwsza bramka dla Arsenalu padła cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Gola samobójczego zdobył 18-letni Louis Poznanski, który posiada zarówno polski, jak i niemiecki paszport.

Lewandowski doprowadził do wyrównania w 71. minucie. Polak uderzył głową, wykorzystując dośrodkowanie Serge'a Gnabry'ego z prawej strony.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w 87. minucie gola na wagę wygranej "Kanonierów" zdobył Eddie Nketiah.

Był to pierwszy z trzech zaplanowanych sparingów Bayernu w Stanach Zjednoczonych. Monachijczycy zagrają jeszcze z Realem Madryt i AC Milan.