PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 24.07.2019

ICC: Real lepszy w karnych od Arsenalu, Bayern wygrał z Milanem. Bezproduktywny Piątek

W nocy z wtorku na środę rozegrano kolejne mecze letniego turnieju International Champions Cup. Mistrz Niemiec, Bayern Monachium wygrał 1:0 z Milanem, a Real Madryt pokonał w rzutach karnych londyński Arsenal.
  • Robert Lewandowski nie wszedł na boisko
  • Krzysztof Piątek zagrał 90 minut

Mecz po polsku

W szlagierowym spotkaniu nie zagrał Robert Lewandowski. Mimo to, jego drużyna wygrała z Milanem 1:0 po bramce Leona Goretzki, który wykorzystał świetne podanie Kimmicha.

W zespole z Włoch cały mecz zagrał Krzysztof Piątek, który mimo sporych chęci i ambicji, nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.

W innym meczu turnieju, Guadalajara po bezbramkowym remisie uległa w rzutach karnych drużynie Diego Simeone, Atletico Madryt.

Zawsze na sto procent

Kibice futbolu zawsze czekają na takie mecze, nawet jeśli to tylko towarzyski turniej przedsezonowy. W spotkaniu Realu z Arsenalem emocji nie brakowało. Już w dziewiątej minucie drugą żółtą kartkę zobaczył obrońca Królewskich, Nacho Fernandez, co szybko wykorzystali rywale. Najpierw rzut karny pewnie wykonał Lacazette, a jeszcze przed przerwą drugiego gola zdobył jego kolega z linii ataku, Pierre-Emerick Aubameyang.

Jeszcze przed zmianą stron wyrzucony z boiska został Sokratis i obie drużyny musiały grać w dziesiątkę. Podopieczni Zidane'a doprowadzili do wyrównania, a autorami bramek zostali Gareth Bale i Marco Asensio. W serii rzutów karnych skuteczniejsi byli piłkarze z Madrytu, a Walijczyk jako jedyny w swojej drużynie nie trafił z jedenastego metra.