Paweł Majewski 16.09.2019

LM piłkarzy ręcznych: Andreas Wolff doceniony. Bramkarz PGE VIVE w drużynie kolejki

Bramkarz PGE VIVE Kielce Andreas Wolff znalazł się w najlepszej siódemce pierwszej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Niemiec był jednym z głównych autorów wyjazdowego remisu kielczan z THW Kiel (30:30).
  • Bramkarz trafił do PGE VIVE latem z... THW Kiel
  • Wolff miał bardzo duży udział w wywalczeniu remisu przeciwko niedawnym kolegom
  • Niemiec nie jest jedynym zawodnikiem kielczan wyróżnionym przez EHF

Wolffa, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, miał spory wkład w zdobycie przez mistrza Polski jednego punktu w Niemczech, choć do remisu w ostatniej sekundzie doprowadził Alex Dujshebaev.

Docenione parady

Dwie parady niemieckiego bramkarza znalazły się wśród pięciu najbardziej efektownych - według EHF - interwencji inauguracyjnej kolejki. W 18. minucie Wolff popisał się akrobatycznymi umiejętnościami broniąc ze skrzydła rzut Rune Dahmkego, zaś pięć minut przed zakończeniem spotkania w Kilonii w niesamowity sposób zatrzymał rzut Niclasa Ekberga, robiąc efektownego "pajacyka".

Kulesz wyróżniony

Wśród pięciu najefektowniejszych trafień znalazła się również bramka rozgrywającego kielczan Władysława Kulesza. Białorusin na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziów kapitalnym rzutem z drugiej linii pokonał Niklasa Landina.