PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 29.10.2019

Puchar Polski: wygrane faworytów. ŁKS lepszy od Górnika w ekstraklasowym meczu

Pierwsze wtorkowe mecze Pucharu Polski nie przyniosły wielu niespodzianek. Swoje mecze wygrały drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej - Lech Poznań, Zagłębie Lubin i Cracovia. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Łódzki Klub Sportowy wyeliminował Górnika Zabrze (2:0).
  • Filip Marchwiński powiedział po meczu (IAR)
  • Kapitan Resovii Konrad Domoń tak podsumował spotkanie (IAR)
  • Pomocnik Zagłębia Filip Starzyński powiedział po meczu (IAR)
  • Gola dla gospodarzy zdobył napastnik Adrian Nowak (IAR)
  • Trener Cracovii Michał Probierz powiedział po meczu (IAR)
  • Pochodzący z Brazylii obrońca Bytovii Deleu żałował, że nie udało się sprawić niespodzianki (IAR)

Spotkania 1/16 finału rozpoczęły się o godzinie 13.00. Szczególnie szybko sprawę awansu "załatwił" poznański Lech, który po golach Christiana Gytkjaera prowadził do przerwy w wyjazdowym meczu z Resovią Rzeszów 2:0. Po zmianie stron swoje trafienia dołożyli Wołodymyr Kostewycz i Filip Marchwiński, podwajając rezultat do 4:0.

Równie przekonująco zwyciężyło Zagłębie, ogrywając na wyjeździe 5:1 Stilon Gorzów. Szczególnie błysnął nowy nabytek Miedziowych, Rok Sirk, autor dwóch goli.

Aż 120 minut potrzebowała Cracovia, aby odnieść zwycięstwo w Bytowie. Podstawowy czas gry zakończył się dwubramkowym remisem, a w ostatnich minutach dogrywki doszło do scen jak z filmu. Sędzia najpierw podyktował rzut karny, piłkę ustawił Hanca, potem arbiter pobiegł sprawdzić sytuację przez system VAR, po czym zmienił decyzję. Goście wykonali rzut rożny, po którym zwycięską bramkę zdobył David Jablonsky.

ŁKS lepszy w ekstraklasowym meczu

Beniaminek Ekstraklasy - Łódzki Klub Sportowy pokonał na własnym boisku Górnika Zabrze 2:0 (1:0) w jedynym wtorkowym meczu dwóch drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej. Łodzianie do przerwy prowadzili po bramce Hiszpana Jose Pirulo. W drugiej połowie wynik ustalił Michał Trąbka.

Jedno zaskoczenie

Grający w wyższej klasie rozgrywkowej niż rywale Górnik Łęczna (II liga) poradził sobie z trzecioligowym Rekordem Bielsko - Biała 2:0, w starciu dwóch pierwszoligowców od Radomiaka Radom lepszy okazał się GKS Tychy (1:2), a jedyną niespodzianką była wygrana Błękitnych Stargard (II liga) z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz 3:0.

1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski:

Rekord Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 0:2 (0:1). Awans: Górnik Łęczna.

Bramki: 0:1 Paweł Wojciechowski (54), 0:2 Igor Korczakowski (90).

Żółte kartki - Rekord Bielsko-Biała: Marek Sobik; Górnik Łęczna: Michał Goliński.

Resovia - Lech Poznań 0:4 (0:0). Awans: Lech Poznań.

Bramki: 0:1 Christian Gytkjer (38), 0:2 Christian Gytkjer (45), Wołodymyr Kostewycz (47), Filip Marchwiński (54).
Żółte kartki - Lech Poznań: Robert Gumny, Filip Marchwiński.

Radomiak Radom – GKS Tychy 1:2 (0:0). Awans: GKS Tychy.

Bramki: 1:0 Patryk Winsztal (54), 1:1 Dario Kristo (69), 1:2 Łukasz Moneta (89).

Żółte kartki - Radomiak Radom: Adam Banasiak, Kacper Pietrzyk; GKS Tychy – Marcin Biernat, Łukasz Sołowiej.

Stilon Gorzów Wlkp. - KGHM Zagłębie Lubin 1:5 (0:1). Awans: Zagłębie.

Bramki: 0:1 Rok Sirk (33), 0:2 Filip Starzyński (53), 1:2 Adrian Nowak (65), 1:3 Rok Sirk (80), 1:4 Patryk Szysz (88), 1:5 Maciej Dąbrowski (90+1)

Błękitni Stargard - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0). Awans: Błękitni.

Bramki: 1:0 Krystian Sanocki (40), 2:0 Wojciech Fadecki (67), 3:0 Piotr Kurbiel (77).

Żółte kartki - Błękitni Stargard: Jakub Szrek; Sandecja Nowy Sącz: Dawid Szufryn, Michał Walski, Miłosz Kałahur. Czerwona kartka za drugą żółtą: Sandecja Nowy Sącz: Dawid Szufryn (60).

Bytovia Bytów - Cracovia 2:3 po dogrywce (2:2, 0:0). Awans: Cracovia.

Bramki: 1:0 Daniel Feruga (56-karny), 1:1 David Jablonsky (64-głową), 2:1 Piotr Giel (73), 2:2 Bojan Cecarić (88-głową), 2:3 David Jablonsky (120+4).

Żółte kartki - Bytovia Bytów: Deleu, Przemysław Lech, Adrian Liberacki, Michał Rutkowski; Cracovia: Milan Dimun, Bojan Cecarić.

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0). Awans: Miedź Legnica.

Bramka: 1:0 Dawid Kort (108).

Żółte kartki - Miedź Legnica: Adrian Purzycki, Damian Byrtek; GKS Jastrzębie: Bartosz Jaroszek, Dominik Szczęch.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 2:0 (1:0). Awans: ŁKS Łódź.

Bramki: 1:0 Jose Pirulo (41), 2:0 Michał Trąbka (78).

Żółte kartki - ŁKS: Maciej Wolski, Bartłomiej Kalinkowski, Jan Sobociński. Górnik: Boris Sekulić, Łukasz Wolsztyński, Daniel Ściślak, Szymon Matuszek.