Mateusz Brożyna 23.11.2019

Ligue 1. Wygrana Paris Saint-Germain i powrót Neymara

Paris Saint-Germain wygrało z Lille OSC 2:0 (1:0) w meczu 14. kolejki piłkarskiej Ligue 1. Gole dla PSG strzelali Argentyńczycy Mauro Icardi (17') i Angel Di Maria (31'). Wydarzeniem był powrót do gry po kontuzji Brazylijczyka Neymara.
  • W tabeli prowadzi PSG - 33 pkt. Drugi jest Olympique Marsylia (22 pkt.), a trzecie Angers SCO (21 pkt.)
  • Ostani mecz w dla paryżan Neymar zagrał półtora miesiąca temu

Poprzedni mecz w barwach PSG Neymar rozegrał półtora miesiąca temu. Później poleciał na zgrupowanie reprezentacji Brazylii i doznał kontuzji na początku towarzyskiego spotkania z Nigerią (1:1), który odbył się 13 października.

W piątkowy wieczór słynny Brazylijczyk pojawił się w wyjściowym składzie paryskiego zespołu i grał do 65. minuty, gdy zastąpił go Kylian Mpabbe. Wynik został rozstrzygnięty już do przerwy za sprawą Icardiego oraz Di Marii. W drugiej połowie piłkarze Lille nie byli w stanie zagrozić faworytom.

Dzięki zwycięstwu paryżanie mają 33 punkty i o jedenaście wyprzedzają wicelidera Olympique Marsylia, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Toulouse.