PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 23.11.2019

Serie A: Krzysztof Piątek wygwizdany. Milan wciąż rozczarowuje

Zmiana trenera póki co nie przekłada się na poprawę wyników. Mimo progresu w stylu gry, AC Milan nie potrafił wygrać trzeciego kolejnego meczu. Po porażkach z Lazio i Juventusem, podopieczni Stefanio Pioliego zremisowali 1:1 z Napoli.
  • Milan wygrał u siebie tylko 2 z 7 spotkań ligowych
  • 90. minut w Napoli zagrał Piotr Zieliński

Goście objęli prowadzenie w 24. minucie. Lorenzo Insigne uderzył ze skraju pola karnego w poprzeczkę, a jego strzał dobił głową Meksykanin Hirving Lozano. Piłkarze Milanu dążyli do wyrównania i dopięli swego już pięć minut później, gdy Giacomo Bonaventura popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu.

W pierwszym składzie gospodarzy zagrał Krzysztof Piątek, który udzielił ostatnio głośnego wywiadu.

>>> Serie A: Piątek znów w ogniu krytyki. Fani Milanu czekają na powrót gwiazdora?

Słowa o tym, że "chce zrobić wszystko, żeby przy kolejnym transferze kosztować 60-70 milionów euro" oraz kolejny mecz bez zdobytego gola sprawił, że gdy polski napastnik schodził w 85. minucie z boiska, pożegnały go gwizdy od fanów zgromadzonych na San Siro.

W drugim sobotnim meczu, Atalanta Bergamo przegrała z Juventusem 1:3. Gospodarze prowadzili dzięki bramce Robina Gosensa, jednak piłkarze Starej Damy nawet bez Cristiano Ronaldo w składzie potrafili odwrócić losy meczu. Dwa gole zdobył Gonzalo Higuain, a zwycięstwo potwierdził trafieniem w końcówce meczu Paulo Dybala.

Tempa nie zwalnia też Inter. Podopieczni Antonio Conte pewnie wygrali wyjazdowy mecz z Torino 3:0 po golach Martineza, de Vrija i Lukaku. Piłkarze z Mediolanu wciąż tracą tylko punkt do mistrzów Włoch.