Mateusz Brożyna 03.12.2019

Puchar Polski. Piast pokonał w Ząbkach drugi zespół Legii. Badia z dubletem

Piast Gliwice awansował do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. W meczu 1/8 finału zespół mistrza Polski pokonał na wyjeździe drugi zespół Legii Warszawa 2:0 (1:0). Dwa gole dla Piasta strzelił hiszpański pomocnik Gerard Badia (15' i 84'-karny). Zdobywca dwóch bramek nie wykorzystał dodatkowo rzutu karnego w 63 minucie.
  • Bramkarz drugiego zespołu Legii Cezary Miszta tłumaczył, że szybko zdobyty pierwszy gol dał Piastowi przewagę w całym meczu (IAR)
  • Gerard Badia przekonywał, że Piast kontrolował całe spotkanie (IAR)

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski: Legia II Warszawa - Piast Gliwice 0:2 (0:1).

Awans: Piast Gliwice

Bramki: 0:1 Gerard Badia (14), 0:2 Gerard Badia (85-karny)

W 63. minucie rzutu karnego dla Piasta nie wykorzystał Gerard Badia. Obronił Cezary Miszta

Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz)