PolskieRadio 24
Paweł Słójkowski 18.12.2019

Bundesliga: Robert Lewandowski znów trafia do siatki. Trzydziestka Polaka

Robert Lewandowski zdobył pierwszego gola w wygranym przez Bayern Monachium 3:1 spotkaniu z Freiburgiem. Bawarczycy rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść dopiero w końcówce.

Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki już w 16. minucie spotkania. Napastnik miał przed sobą łatwe zadanie - wykończył kapitalną akcję Alphonso Daviesa, który popędził na bramkę rywali z własnej połowy i wyłożył piłkę Lewandowskiemu. Ten nie mógł się pomylić.

Bawarczycy mieli przewagę w tym spotkaniu, jednak w drugiej połowie mocno skomplikowali swoje położenie. W 59. minucie wyrównał Grifo i groźba straty punktów zawisła nad mistrzem Niemiec.

Gola na wagę wygranej udało się zdobyć dopiero w doliczonym czasie gry, a zdobył go 18-letni Joshua Zirkzee. Chwilę później rywali dobił Gnabry.

Dla Roberta Lewandowskiego było to trzydzieste trafienie w sezonie. Bayern wskoczył na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi, ma na swoim koncie 30 punktów i traci 4 do RB Lipsk i Borussii Moenchengladbach.