PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 15.01.2020

Puchar Włoch. Gol i asysta Piątka, pewne zwycięstwo Milanu ze SPAL [WIDEO]

Krzysztof Piątek zdobył bramkę i zaliczył asystę w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Włoch między AC Milan i SPAL. Reprezentant Polski zagrał w pierwszym składzie, a na listę strzelców wpisał się już w 21. minucie meczu. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy "Il Pistolero" asystował przy golu Samu Castillejo.
  • Krzysztof Piątek strzelił gola i zanotował asystę, a jego AC Milan awansował do ćwierćfinału piłkarskiego pucharu Włoch. O szczegółach Piotr Kowalczuk (IAR)

Piątek od pierwszych minut pojawił się na murawie San Siro. Polak potrzebował na zdobycie bramki zaledwie dwudziestu minut, kiedy wyszedł sam na sam i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza drużyny gości. Z kolei w 44. minucie "Il Pistolero" ponownie pojawił się w protokole meczowym, asystując przy golu Samu Castillejo.

Trafienie ze SPAL to dopiero piąty gol Piątka w tym sezonie. Ostatecznie gospodarze pokonali ekipę z Ferrary i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek Coppa Italia.

W ostatnim czasie byłym zawodnikiem Genoi interesowały się kluby z Premier League. Najpoważniejszym kandydatem miał być Tottenham Hotspur.