Aneta Hołówek 20.01.2020

Serie A: Juventus wygrywa, Cristiano Ronaldo bije kolejny rekord. CR7 - jedyny taki piłkarz na świecie

Juventus Turyn, którego bramki strzegł Wojciech Szczęsny, pokonał u siebie Parmę 2:1 w meczu 20. kolejki włoskiej Serie A. "Bianconeri" umocnili się na pozycji lidera.
  • Obie bramki dla obrońców tytułu zdobył Cristiano Ronaldo
  • Słynny Portugalczyk trafił do siatki rywali w 43. i 58. minucie
  • CR7 strzelił juz 16 goli w tym sezonie Seria A
  • Jak wyliczyli statystycy to już jego 14. sezon z rzędu z co najmniej 15 golami w lidze. Biorąc pod uwagę jedynie rozgrywki z pięciu najsilniejszych europejskich lig, tej sztuki nie dokonał jeszcze nikt

W klasyfikacji strzelców Ronaldo zajmuje drugie miejsce, za prowadzącym zdecydowanie Ciro Immobile z Lazio Rzym (23).

Parmę stać było na trafienie Andreasa Corneliusa w 55. minucie. Duńczyk uderzył precyzyjnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Szczęsny był bez szans w tej sytuacji.

W końcówce meczu goście kilka razy zagrozili bramce Juventusu, ale polski golkiper nie dał się pokonać po ich strzałach z dystansu.

Spotkanie w Turynie zostało poprzedzone minutą ciszy pamięci zmarłego w wieku 71 lat Pietro Anastasiego, w przeszłości reprezentanta Włoch i zawodnika m.in. Juventusu.

"Stara Dama" ma 51 punktów i już o cztery wyprzedza Inter. Ekipa z Mediolanu odnotowała drugi z rzędu ligowy remis 1:1, tym razem na wyjeździe z walczącym o utrzymanie, 17. w tabeli Lecce.

Wcześniej w niedzielę AC Milan pokonał u siebie Udinese 3:2, a Krzysztof Piątek w drugim ligowym spotkaniu z rzędu był rezerwowym "Rossonerich".

Bohaterem okazał się Ante Rebic. Chorwat też zaczął mecz z Udinese na ławce, ale wszedł od początku drugiej połowy i strzelił dwa gole, m.in. w doliczonym czasie gry.