Jakub Pogorzelski 26.01.2020

Serie A: Piotr Zieliński strzela, Napoli wygrywa. Niespodziewana porażka Juventusu

Do sensacji doszło w ostatnim niedzielnym meczu włoskiej Serie A. Znajdujące się w kryzysie SSC Napoli wygrało 2:1 z Juventusem, a pierwszą bramkę w meczu zdobył Piotr Zieliński. Cały mecz w barwach Juve zagrał Wojciech Szczęsny, a napastnik Napoli Arkadiusz Milik został zdjęty z boiska w 90. minucie.

W pierwszej połowie kibice zobaczyli dużo walki w środkowej strefie boiska, jednak sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.

Po zmianie stron przewagę osiągnęli goście i gdy zdawało się, że gol dla Juventusu jest kwestią czasu, dali o sobie znać podopieczni Gennaro Gattuso. Precyzyjny strzał z dystansu oddał Lorenzo Insigne, a po interwencji Wojciecha Szczęsnego piłkę skutecznie dobił Piotr Zieliński.

Kapitan i wychowanek Napoli sam podwyższył wynik w 86. minucie precyzyjnym strzałem wolejem. Był to czwarty gol Insigne w tym sezonie.

Pod koniec meczu kontaktową bramkę zdobył Cristiano Ronaldo, jednak nie wpłynęła ona na końcowy wynik. Neapol po niedzielnym zwycięstwie nad największym rywalem zapewne nie zaśnie do godzin porannych. Wygrana smakuje szczególnie słodko biorąc pod uwagę, że w szeregach wroga wystąpili napastnik Gonzalo Higuain i trener Maurizio Sarri - w przeszłości związani z Napoli.

W innym hicie kolejki, podczas Derby della Capitale AS Roma zremisowała z Lazio 1:1. Antybohaterami zostali bramkarze, Thomas Strakosha z Lazio i Pau Lopez (Roma), którzy byli głównymi winowajcami straconych bramek.