PolskieRadio 24
Paweł Majewski 28.01.2020

LM siatkarzy: ZAKSA się nie zatrzymuje. Mistrzowie Polski nie dali szans wicemistrzom Belgii

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali we własnej hali belgijskie Knack Roeselare 3:0 (25:19, 25:18, 25:20) w meczu czwartej kolejki grupy E Ligi Mistrzów. Dla mistrzów Polski to czwarta wygrana w rozgrywkach, która sprawia, że podopieczni Nikoli Grbicia są o krok od awansu do ćwierćfinału.
  • Mistrzowie Polski nie stracili jeszcze seta w tegorocznej edycji LM
  • Tym razem kędzierzynianie nie dali szans mistrzom Belgii
  • Goście jedynie w drugiej partii sprawili kłopoty faworytom

Niepokonani

Kędzierzynianie znakomicie spisują się w tegorocznej edycji LM. We wcześniejszych spotkaniach mistrzowie Polski nie stracili nawet seta i tak samo było we wtorek przed własną publicznością.

Pełna kontrola

Podopieczni Nikoli Grbicia w żadnym secie nie pozwolili rywalom zdobyć więcej niż 20 punktów. Poszczególne partie wyglądały mniej więcej podobnie, chociaż w drugim secie moment dekoncentracji sprawił, iż kędzierzynianie musieli odrabiać nawet cztery punkty straty. Świetnie sobie jednak z tym poradzili, co pozwoliło przedłużyć passę bez straconego seta w rozgrywkach.

Skuteczni obcokrajowcy

Najskuteczniejszy w barwach gospodarzy był węgierski atakujący Arpad Baroti, który zdobył 12 punktów. Pokaźny dorobek punktowy zanotowali też inni obcokrajowcy. Włoski przyjmujący Simone Parodi zakończył spotkanie z jedenastoma, a amerykański środkowy David Smith z dziewięcioma punktami. W szeregach gości najskuteczniejszy był Matthijs Verhanneman, który zdobył 13 pkt.

Awans o krok

Kolejna wygrana bez straty seta sprawiła, iż Grupa Azoty ZAKSA jest tylko o krok od zapewnienia sobie awansu do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Aby tak się stało, kędzierzynianie muszą wygrać... jednego seta w dwóch pozostałych meczach lub liczyć, iż VfB Friedrieschafen nie wygra w trzech partiach z Vojvodiną Nowy Sad w środowym spotkaniu.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Knack Roeselare 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Krzysztof Rejno, David Smith, Simone Parodi, Kamil Semeniuk, Arpad Baroti, Paweł Zatorski (libero) - Przemysław Stępień, Filip Grygiel, Piotr Łukasik, Sebastian Warda.

Knack: Brett James Walsh, Daniel Jansen Vandoorn, Rune Fasteland, Matthijs Verhanneman, Andreas-Dimitrios Fragkos, Hendrik Tuerlinckx, Dennis Deroey (libero) - Matthijs Desmet, Joseph Norman, Sander Depovere.