PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 30.01.2020

Puchar Króla: wysokie zwycięstwo Barcelony. Messi zrobił różnicę

Kibice, którzy w czwartkowy wieczór wybrali się na Camp Nou, nie mogą żałować. FC Barcelona wygrała z Leganes 5:0 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla. Pucharowe zwycięstwo nieco uspokoi fanów Dumy Katalonii, którzy po ligowej porażce z Valencią liczyli na efektowny triumf.

Pierwszy groźny strzał oddał reprezentant Danii, Martin Braithwaite. Bardzo szybko jednak Barcelona pokazała, kto jest faworytem tego meczu, gdy Nelson Semedo po świetnym rajdzie prawą stroną podał do Griezmanna, a ten umieścił piłkę w siatce.

W 9. minucie Francuz ponownie trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Obraz gry nie uległ zmianie, podopieczni Quique Setiena kontrolowali przebieg meczu dzięki wysokiemu posiadaniu piłki (75% w pierwszej połowie). Jeszcze przed przerwą podwoili prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Leo Messiego, celnym strzałem głową popisał się obrońca Clement Lenglet.

Po zmianie stron Katalończycy podwoili swój wynik. Najpierw Messi wykończył akcję po prostopadłym podaniu z głębi pola, a później jego uderzenie po zablokowaniu przez obrońcę dobił rezerwowy Arthur.

Minutę przed końcem podstawowego czasu gry rezerwowy Ivan Rakitić podał Argentyńczykowi, który ustalił wynik meczu na 5:0.

Kolejny mecz na Camp Nou w niedzielę o godzinie 21:00 z Levante.