PolskieRadio 24
Paweł Majewski 03.02.2020

Serie A: Wojciech Szczęsny i Bartłomiej Drągowski oczarowali Włochów. "Polska ma wielkich bramkarzy"

W niedzielnym meczu 22. kolejki piłkarskiej Serie A broniący mistrzowskiego tytułu Juventus pokonał Fiorentinę 3:0, a w głównych rolach wystąpili golkiperzy obydwu drużyn - Wojciech Szczęsny i Bartłomiej Drągowski. "Polska ma wspaniałych bramkarzy" - napisała po meczu "La Gazzetta dello Sport".
  • W niedzielnym meczu obaj polscy bramkarze zaliczyli kluczowe interwencje
  • Obaj zostali za nie wysoko ocenieni przez włoską prasę

Kluczowe interwencje

Mimo iż mecz zakończył się wyraźną wygraną "Starej Damy", początek spotkania wcale nie był łatwy dla turyńczyków. W 22. minucie kluczową interwencją popisał się Szczęsny, który zatrzymał strzał piętą Enrico Chiesy, a kilkadziesiąt sekund później odbił piłkę po strzale Pola Liroli z dystansu.

"W ciągu dwóch minut najpierw zatrzymał Chiesę, a potem odbił strzał Liroli" - przypomniało "Corriere della Serra". W dziesięciostopniowej skali Szczęsny otrzymał notę "7". Tak wysoko ocenieni zostali jedynie strzelcy bramek Cristiano Ronaldo oraz Matthijs De Ligt.

Odkupione winy?

Portal tuttomercato.web uznał natomiast, że parada przy strzale Chiesy była "kluczowa". "Cudowna interwencja" - oceniono z kolei na stronie włoskiego Eurosportu.

Według goal.com Szczęsny "odkupił swoje winy z meczu z SSC Napoli". Wówczas Polak był krytykowany za interwencję przy golu zdobytym w końcówce meczu przez Lorenzo Insigne.

Bezbłędny Drągowski

Pomimo porażki wysoko oceniono też Drągowskiego. Polak puścił dwie bramki po strzałach Ronaldo z rzutów karnych. W końcówce meczu wynik ustalił z kolei De Ligt. Były bramkarz Jagiellonii Białystok znakomicie spisał się natomiast w 64. minucie, kiedy obronił uderzenie Gonzalo Higuaina.

"Puścił trzy gole, ale nie popełnił błędu. W pierwszej połowie zatrzymał uderzenie Rodrigo Bentancura" - przypomniał Eurosport. "Dzięki świetnej interwencji przy strzale Higuaina, wynik długo nie był przesądzony" - napisało z kolei "Corriere dello Sport", dodając, że Polak był blisko obrony pierwszego z egzekwowanych przez CR7 rzutów karnych.

Pochwały z Mediolanu

Grę Drągowskiego doceniła także mediolańska "La Gazzetta dello Sport".

"Polska ma dwóch wielkich bramkarzy. Głównie dzięki nim wynik nie był inny" - napisano w najsłynniejszej sportowej gazecie na Półwyspie Apenińskim. Dziennikarze "LGdS" obydwu golkiperów ocenili na siódemkę w skali 1-10.

Po 22 kolejkach Serie A w tabeli prowadzi Juventus. "Stara Dama" ma 54 punkty i o trzy wyprzedza drugi Inter Mediolan. Fiorentina (25 pkt) zajmuje 14. miejsce, z przewagą dziewięciu punktów nad strefą spadkową.